‏«دوربین دات نت» نخستین آژانس عکس خبری و تخصصی ایران است تا جایی که بین اهالی عکاسی جایگاه ویژه‌ای دارد. این ‏آژانس هر‌سال یک نمایشگاه و یک مسابقه عکاسی برگزار می‌کند که معمول...

‏«دوربین دات نت» نخستین آژانس عکس خبری و تخصصی ایران است تا جایی که بین اهالی عکاسی جایگاه ویژه‌ای دارد. این ‏آژانس هر‌سال یک نمایشگاه و یک مسابقه عکاسی برگزار می‌کند که معمولا با استقبال خوبی هم مواجه می‌شود و اعتبار زیادی ‏دارد، اما امسال خبر رسید که خبری از نمایشگاه نخواهد بود آن هم به دلیل حذفیات گسترده مسئولان سازمان فرهنگی هنریش ‏شهرداری تهران.

به گزارش اسکان نیوز،  احسان رافتی که مدیر برگزاری این نمایشگاه است در مورد این ماجرا می‌گوید: ‏‏امسال حدود ٩٦٠ عکس برای ما آمد که طی دو مرحله انتخابی، ٣٤٨ عکس برای نمایش در نمایشگاه سالانه انتخاب شدند، اما ‏وقتی وارد پروسه برگزاری نمایشگاه شدیم، اتفاقات عجیبی افتاد.»

او ادامه می‌دهد: ابتدا که برای برگزاری رایگان نمایشگاهی که هیچ عایدی ندارد و یک رویداد مهم فرهنگی است در باغ موزه ‏قصر با موانع بسیاری روبه‌رو شدیم و وقتی که با دوندگی‌های زیاد توانستیم این موانع را پشت سر بگذاریم به ما گفتند که به ‏دلیل شرایط خاصی که الان وجود دارد باید مجوز اختصاصی از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بگیرید و عکس‌ها را ‏برای تأیید بفرستید ما هم فرستادیم، اما وقتی فهرست حذفیات آمد شوکه شدیم. معمولا حذف ١٠-٥ عکس طبیعی است، اما من دیدم ‏‏١٢٢ عکس حذف شده و به همین دلیل هم قید برگزاری نمایشگاه را زدیم.

رافتی در مورد محتوا عکس‌های حذف شده می‌گوید: من وقتی عکس‌های حذف شده را چک کردم فهمیدم که تمام عکس‌های ‏مربوط به گردوغبار خوزستان، محرومیت‌ها، سوژه‌هایی با لباس مندرس، روستاهای بدون امکانات و... حذف شده‌اند. این مدل ‏حذفیات دیگر خیلی عجیب است.