سردار محمد قنبری شنبه شب در حاشیه همایش مردمی تجلیل از حافظان امنیت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علاقه‌مندی مردم سیستان و بلوچستان به حاکمیت و نیروهای نظامی سبب تعاملات خوبی برای...

سردار محمد قنبری شنبه شب در حاشیه همایش مردمی تجلیل از حافظان امنیت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علاقه‌مندی مردم سیستان و بلوچستان به حاکمیت و نیروهای نظامی سبب تعاملات خوبی برای تامین امنیت در منطقه شده است بطوری که هر طایفه و قبیله این استان در تامین امنیت درونی و بیرونی تاثیرگذار بوده است.

وی تقویت روابط نیروهای نظامی و انتظامی با طوایف را مهمترین اولویت نیروی انتظامی در سیستان و بلوچستان عنوان کرد و افزود: با توجه به جایگاه بالای سران طوایف و ریش سفیدان در بین مردم این استان می توان از این ظرفیت در تامین امنیت منطقه بهترین بهره را برد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: شعار هفته نیروی انتظامی امسال «پلیس هوشمند، امین مردم» انتخاب شده و نیروهای پلیس در همه زمینه ها بویژه تامین امنیت مردم سعی دارند به عنوان پلیس نمونه و هوشمند در جامعه حضور داشته باشند.

سردار قنبری تاکید کرد: از شاخص های امنیت داخلی کشورمان همانا اقتدار، هوشمندی و مردم مداری پلیس است بنابراین نیروی انتظامی تلاش دارد با تکیه بر ظرفیت‌های مردمی و جلب مشارکت آنان شاخص امنیت مشارکتی را ارتقا داده و این مهم را بیش از پیش محقق سازد.

وی گفت: جلب اعتماد مردم از جمله موارد مهمی است که در صورت تحقق آن آرامش و امنیت در جامعه حکم فرما می‌شود.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: اگر مردم یک جامعه احساس امنیت کنند سایر مولفه‌های آن جامعه نیز بخوبی انجام خواهد شد.

در همایش تجلیل از حافظان امنیت که به مناسبت هفته نیروی انتظامی از سوی مردم در سالن سینما هلال زاهدان برگزار شد و شماری از مدیران ، مسئولان و فرماندهان نظامی و انتظامی از جمله سردار قنبری فرمانده انتظامی و سردار ملاشاهی فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان حضور داشتند، تعدادی از خانواده‌های محترم شهدا و پلیس های نمونه مورد تجلیل قرار گرفتند.

داریوش فرهنگ از هنرمندان برجسته (کارگردان، بازیگر و...) در این محفل مردمی با ابراز خرسندی از حضور در میان مردم خونگرم سیستان و بلوچستان اظهار داشت: برگزاری این قبیل همایش ها نشان از مردمی بودن نیروی انتظامی و تعامل و همکاری خوب مردم و این نیرو دارد.

وی افزود: برخلاف ذهنیت های منفی و تصویرهای کدری که از سیستان و بلوچستان در اذهان عمومی ترسیم شده این استان از زیباییهای منحصر بفرد و مردمی بسیار مهربان ، مهمان نواز و دوست داشتنی برخوردار است بطوریکه وقتی مهمانی وارد این استان می شود هیچگاه احساس غربت نمی کند بلکه خود را در میان دوستان و نزدیکانش احساس می کند.

۷۳۱۶**۶۰۸۱