این بازی در دقایق پایانی خود و در حالیکه با نتیجه تساوی صفر بر صفر در جریان بود با یک خطا در محوطه هیجده قدم تیم بابلسری به حاشیه رانده شد. متاسفانه داوری ضعیف بازی هم مزید بر علت شد و...

این بازی در دقایق پایانی خود و در حالیکه با نتیجه تساوی صفر بر صفر در جریان بود با یک خطا در محوطه هیجده قدم تیم بابلسری به حاشیه رانده شد.

متاسفانه داوری ضعیف بازی هم مزید بر علت شد و بر تنش‌ها در مستطیل سبز دامن زد؛ تردید داور مسابقه در اعلام یا عدم اعلام یک پنالتی در محوطه هیجده قدم تیم بابلسری، آغازی بود بر داستانی که حدود ۲۰ دقیقه بازی را در دقایق آخرین آن به تاخیر انداخت.

داور بازی ابتدا این خطای بازیکن میهمان بر روی بازیکن تیم یزد را خطا تشخیص نداد که همین امر منجر به اعتراض شدید بازیکنان و نیمکت نشینان تیم شهید قندی یزد شد.

پس از صحبت کردن داور با کمکهای خود و دیدن صحنه تلویزیونی این دیدار، نظر داور برگشت خورد و با این رای که حرکت بازیکن تیم شهدای بابلسر در محوطه هیجده قدم، خطا بوده نقطه پنالتی را نشان داد.

حالا نوبت بازیکنان و اعضای کار فنی تیم میهمان بود که صدای اعتراضشان بلند شود و به رای صادره از سوی داور معترض شوند.

دیگر اوضاع از دست داور هم خارج شده بود و او ضمن دادن هفت کارت قرمز که در فوتبال روز دنیا خیلی کم سابقه هست و همچنین چندین کارت زرد، سعی در آرام کردن بازی داشت.

داور بازی مدام از این طرف زمین به آن طرف زمین میرفت، از این کمک داور به سوی آن کمک داور میرفت و حتی نحوه صحبت کردن او با بازیکنان و کادر فنی معترض دو تیم هم اصلا مناسب نبود.

خدا را باید شاکر باشیم که تماشاگری در روی سکوها نبود و داستان ختم به خیر شد.

بهتر است فدراسیون فوتبال، لیگ های دسته یک و دو و سه را با این استدلال که در مقایسه با لیگ برتر از ارزش فنی کمتری برخوردار است به حال خود رها نکند و داوران قوی تر و مسلط تری را برای این لیگها انتخاب نماید.

این دیدار از سیمای یزد بطور کامل پخش شد و ۲۰ دقیقه صحنه های تاخیر بازی و درگیری میان دو تیم با داور هم بطور کامل پخش شد، صحنه هایی که گاهی با تحلیل‌ها و عبارات نه چندان جالب گزارشگر بازی هم همراه بود.

قطعا ضعف داور در قضاوت و اداره بازی، اصلی ترین دلیل پرحاشیه شدن این بازی بود. 

از آنجا که تیم شهید قندی از سه بازی قبلی خود دارای ۲ باخت و یک تساوی بود و نیاز مبرم به پیروزی در این دیدار داشت بجا بود که فدراسیون فوتبال از یک داور با تجربه‌تر استفاده می کرد.

 اکنون تیم فوتبال شهید قندی با یک برد، ۲ باخت و یک مساوی و با مجموع چهار امتیاز در رده نهم جدول ۱۴ تیمی لیگ دسته ۲ فوتبال کشور قرار دارد.