به گزارش ایرنا، روز سه شنبه مقام ارتش آمریکا اعلام کرد ۱۵ هزار نیرو در واشنگتن دی سی مستقر می‌شوند تا امنیت مراسم تحلیف را تامین کنند. حضور ۱۵ هزار نیروی نظامی در پایتخت آمریکا که روزگاری به عنوان «قلب دموکراسی» نامیده می‌شد، این سوال را ایجاد کرده است که آیا شرایط امنیتی این کشور از دیگر...

به گزارش ایرنا، روز سه شنبه مقام ارتش آمریکا اعلام کرد ۱۵ هزار نیرو در واشنگتن دی سی مستقر می‌شوند تا امنیت مراسم تحلیف را تامین کنند.

حضور ۱۵ هزار نیروی نظامی در پایتخت آمریکا که روزگاری به عنوان «قلب دموکراسی» نامیده می‌شد، این سوال را ایجاد کرده است که آیا شرایط امنیتی این کشور از دیگر کشورهایی که آمریکا به بهانه مبارزه با تروریست به آنجا لشکر کشی کرد، بدتر است؟

تعداد نیروهای آمریکا در افغانستان کمتر از پنج هزار نفر است.

چهارشنبه ۱۷ دی‌ماه، در حالیکه نمایندگان کنگره مشغول شمارش آرای گزینشگران و تایید پیروزی جو بایدن به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا بودند، هواداران ترامپ وارد ساختمان کنگره شدند و با ایجاد جو رعب و وحشت و برجای گذاشتن پنج کشته از جمله ۲ افسر پلیس، جلسه کنگره را به تعطیلی کشاندند.

پس از آن، شهردار واشنگتن خواستار اعزام گارد ملی به این شهر و منطقه کلمبیا شد و مقررات منع رفت و آمد را تا روز تحلیف و لغو مجوزهای تجمع را تا سه روز پس از تحلیف صادر کرد.

در مقابل کاخ سفید و کنگره آمریکا هم دیوارهای آهنی کشیده شده است؛ شاید برای آنکه آرزوی ترامپ برای دیوار کشی در آخرین روزهای دولت برآورده شده باشد اما در واشنگتن دی سی.

با توجه به اظهارات ترامپ در روزهای اخیر که نشان می‌دهد از برنامه هواداران خود برای برگزاری راهپیمایی و اجتماع در روز تحلیف حکایت دارد و با توجه به یافتن چند بمب در اطراف ساختمان کنگره، شرایط امنیتی تشدید شد.

این مساله در روز استیضاح ترامپ هم به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافت اما مجلس نمایندگان ترامپ را به خاطر حمایت از تروریسم داخلی و تحریک به شورش، استیضاح کرد.

امروز هم اعلام شد محوطه «نشنال مال» که به منطقه اطراف کاخ سفید و بناهای یادبود لینکلن و واشنگتن اطلاق می‌شود، بسته خواهد بود.

فروشگاه‌ها و مراکز خرید هم تا یکم بهمن‌ماه اجازه فعالیت نخواهند داشت.