تهیه‌کننده‌ی Final Fantasy 16 می‌گوید جنگ اوکراین موجب به تاخیر افتادن تریلر جدید این بازی شده و ظاهراً سونی نیز نگران محتوای تریلر در رابطه با جنگ ب...

تهیه‌کننده‌ی Final Fantasy 16 می‌گوید جنگ اوکراین موجب به تاخیر افتادن تریلر جدید این بازی شده و ظاهراً سونی نیز نگران محتوای تریلر در رابطه با جنگ بوده است.

نائوکی یوشیدا (Naoki Yoshida)، تهیه‌کننده‌ی Final Fantasy 16، در مصاحبه‌ی جدید خود با سایت Dengeki Online، توضیحاتی را در خصوص تریلر اخیر این بازی ارائه داد. وی توضیح داد که تریلر جدید این بازی آماده نمایش در ماه مارس بود، اما حمله‌ی روسیه به اوکراین، وضعیت انتشار تریلر را نامشخص کرد.

آقای یوشیدا در این باره گفت:

از آنجایی که داستان Final Fantasy 16 به یک موضوع نسبتاً مهم و سنگین می پردازد، من فکر کردم آیا تریلر دوم که در این زمان قرار است منتشر شود، آیا واقعاً برای گیمرها لذت‌بخش خواهد بود یا خیر. وقتی من در مورد این احساسم با پلی‌استیشن صحبت کردم، آن‌ها نیز نگران این موضوع بودند و بنابراین تصمیم گرفتم انتشار تریلر دوم را پس از انجام گفتگوها به تعویق بیندازم.

در نهایت، تریلر جدید بازی Final Fantasy 16 در ماه ژوئن و در طی رویداد اخیر State of Play نمایش داده شد. در این تریلر، سیستم مبارزه‌ای جدید و همچنین نبردهای بزرگی را که در این بازی وجود دارند، به نمایش گذاشته شدند.

آقای یوشیدا اخیراً اطلاعات گسترده‌ای از بازی Final Fantasy 16 را به اشتراک گذاشته است. به گفته‌ی این تهیه‌کننده، بازی مذکور هم‌اکنون به طور کامل قابل تجربه است و همچنین تیم توسعه‌دهنده سری بازی‌های Kingdom Hearts در توسعه‌ی این اثر مشارکت داشته است. از طرف دیگر تایید شده است که در این بازی، همراهان تحت کنترل هوش مصنوعی حضور دارند و همچنین این عنوان دارای درجه‌ی سختی هوشمند خواهد بود.

بازی Final Fantasy 16 در سال آینده‌ی میلادی در دسترس دارندگان کنسول پلی‌استیشن 5 قرار خواهد گرفت.