جف گراب، ساعاتی پیش و طی توییتی اعلام کرد که منابعی معتبر خبر انحصاری شدن بازی Starfield برای ایکس باکس و پلتفرم رایانه‌های شخصی را تایید کرده‌اند و از او از این بابت ک...

جف گراب، ساعاتی پیش و طی توییتی اعلام کرد که منابعی معتبر خبر انحصاری شدن بازی Starfield برای ایکس باکس و پلتفرم رایانه‌های شخصی را تایید کرده‌اند و از او از این بابت کاملاً مطمئن شده است.

شایعات و اخبار پیرامون بازی Starfield به صورت عجیبی و با نزدیک شدن به رویداد E3 2021 در حال قوت یافتن و فراگرفتن تمامی رسانه‌های معتبر بازی‌های ویدیویی هستند و هر لحظه شاهد شنیدن چیزهای جدیدی پیرامون این بازی به شدت مورد انتظار هستیم. در واقع، روز گذشته بود که تصاویر جدیدی از بیلد ۲۰۱۸ این بازی فاش شد تا نقطه نظرات نسبت به HUDها و گرافیک بازی از جانب بازی بازان به بحث روز تبدیل شوند.

اما به جرات می‌توان مهم‌ترین خبر پیرامون این بازی را به توییت جدید آقای جف گراب (Jeff Grubb)، خبرنگار و نویسنده‌ی نام آشنا و معتبر رسانه‌ی VentureBeat نسبت داد. وی طی این توییت تا حدود زیادی تکلیف دارندگان علاقه‌مندان به این بازی که کنسول‌های پلی‌استیشن را در اختیار دارند را روشن نمود و این گونه اذعان داشت که:

بازی Starfield در انحصار کنسول‌های ایکس باکس و پلتفرم رایانه‌های شخصی خواهد بود. هم‌اکنون، من از این موضوع اطمینان حاصل کردم.

البته، من TimGettys و GameOverGreggy را بابت شک کردنم به این قضیه مقصر می‌دانم و همان زمان باید به حرف‌های vicious696 گوش می‌دادم. بله، به هر حال الان می‌توانم این موضوع (انحصاری شدن این بازی) را تایید کنم.

همچنین، چند هفته‌ی پیش بود که یکی از یوتیوبرها چنین خبری را منتشر نمود اما با واکنش منفی جف گراب ربرو شد. این یوتیوبر با نام کاربری Rand al Thor چنین ادعا کرده بود که شرکت مایکروسافت از خرید ۷٫۵ میلیارد دلاری خود (خرید زنی‌مکس) توقعاتی دارد و می‌خواهد تا با انحصاری کردن عناوین بزرگ این شرکت، درآمدها، تعداد بازی‌بازان و مخاطبان و چندین مورد دیگر را به سمت ایکس باکس روانه کند. همچنین، با انحصاری شدن بازی Starfield، در خواهیم یافت که موضوع بررسی انحصاری شدن بازی‌های شرکت بتسدا به صورت تک تک، به عناوین کوچک استویوهای این شرکت مربوط می‌شد و در مورد عناوین بزرگ و نام آشنا صدق نمی‌کرد.

به هر حال، تاکنون اطلاعات چندانی پیرامون بازی Starfield منتشر نشده است، اما می‌دانیم که این بازی اولین آی‌پی جدید استودیوی بتسدا پس از ۲۵ سال خواهد بود. همچنین، تیم توسعه‌ی این بازی بزرگترین تیم توسعه‌ی تاریخ بتسدا را به رهبری تاد هاوارد (Tod Howard) در خود می‌بیند که طبعاً در صورت انحصاری شدن آن، سود فروش بازی، سود فروش محصولات جانبی بازی، مشترکین جدید و دوست داران استودیوهای بتسدا و در نهایت، افزایش کاربران پلتفرم‌های شرکت مایکروسافت را در پی خواهد داشت. همچنین، با توجه به انحصاری شدن تقریباً قطعی این بازی که از آن به عنوان بزرگ‌ترین بازی بتسدا یاد می‌شود، احتمالاً شرکت مایکروسافت در قبال بازی‌های آینده‌ی مجموعه‌های مطرح این شرکت از جمله Elder Scrolls و Fallout نیز چنین سیاستی اتخاذ خواهد کرد.

بازی Starfield احتمالاً در سال جاری و یا سال آینده‌ی میلادی عرضه خواهد شد.