معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی با اعلام این مطلب به خبرنگاران گفت: اهل سنت دوازدهم ماه ربیع الاول و شیعیان هفدهم این ماه را سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام(ص) می‎دانند لذا حضر...

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی با اعلام این مطلب به خبرنگاران گفت: اهل سنت دوازدهم ماه ربیع الاول و شیعیان هفدهم این ماه را سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام(ص) می‎دانند لذا حضرت امام خمینی(ره) بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران که خود از منادیان وحدت در جهان اسلام بود از این مساله برای اتحاد و نزدیک شدن گروه‌های اسلامی استفاده و فاصله بین این دو تاریخ را هفته وحدت نام‌گذاری کرد.

حجت الاسلام حسین شریعتی‌نژاد افزود: به همین مناسبت در هفته جاری برنامه‌های متنوع و متعددی ویژه زائران ایرانی و غیرایرانی در اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی برنامه‌ریزی شده و اجرای این برنامه‌ها از امشب در حرم آغاز شده است.

وی اضافه کرد: برنامه‌های هفته وحدت و ایام فرخنده میلاد حضرت محمد مصطفی(ص) و حضرت امام جعفرصادق(ع) در قالب مراسم‌ سخنرانی، مولودی‌خوانی و اجرای سرود و تواشیح در رواق امام خمینی(ره) و حضرت زهرا (س) در حرم مطهر رضوی برنامه‌ریزی شده است.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: در این برنامه‌ها حجج اسلام والمسلمین جمالی، حیدری کاشانی، رضایی تهرانی، رفیعی و رجایی‌پور پیرامون سیره اخلاقی پیامبر(ص)، وحدت از منظر قرآن و حدیث، روش تربیتی رسول الله(ص)، خانواده سالم از منظر قرآن و حدیث و بیان سیره نبوی در قرآن سخنرانی خواهند کرد.

شریعتی‌نژاد افزود: همچنین مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در این ایام به اجرای مدیحه‌سرایی و مولودی خوانی و شعرای آئینی به اجرای شعرخوانی و گروه‌های همخوانی به اجرای سرود و تواشیح می‌پردازند.

وی ادامه داد: جشن‌های اصلی هفته وحدت در رواق امام خمینی(ره) برگزار می‌شود و در دیگر اماکن متبرکه نیز برنامه‌‏های متنوعی ویژه این ایام پیش بینی شده است و در همین راستا در شب و روز ولادت باسعادت نبی مکرم اسلام(ص) به روایت اهل سنت برنامه‌های متعددی ویژه عموم زائران در حرم رضوی برگزار و در صورت حضور کاروان‌های اهل تسنن در حرم رضوی ویژه برنامه اختصاصی برای این عزیزان برپا می‌شود.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: در این ایام خجسته برای عموم زائران غیر ایرانی نیز برنامه‌های متنوعی پیش بینی شده است که قبل و بعد از نماز ظهر و عصر و مغرب و عشاء در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.