هفته گذشته همچنین جمع کثیری از جامعه هنری و فرهنگی خراسان رضوی مراسم گرامیداشتی برای پاسداشت خدمات و مجاهدت‌های ۴۰ ساله شهید سپهبد قاسم سلیمانی در سینما آفریقای مشهد برگزار کردند که یک...

هفته گذشته همچنین جمع کثیری از جامعه هنری و فرهنگی خراسان رضوی مراسم گرامیداشتی برای پاسداشت خدمات و مجاهدت‌های ۴۰ ساله شهید سپهبد قاسم سلیمانی در سینما آفریقای مشهد برگزار کردند که یکی از برنامه‌های جانبی آن نمایش فیلم "۲۳ نفر" با مضمون داستانی مرتبط با سال‌های دفاع مقدس بود.

همزمان با سالگرد شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، کارگاه‌ هنری با محوریت شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س) به همت واحد هنرهای قرآنی حرم مطهر رضوی واقع در اتاق شماره ۲ دارالقرآن الکریم و همچنین در رواق حضرت زهرا (س) حرم مطهر رضوی برپا شد که در این کارگاه جمعی از هنرمندان آثار هنری از جمله نقاشی، خوشنویسی، تذهیب و معرق با محوریت شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س) و احادیث این بانوی بزرگوار خلق کردند. 

شب شعر و مرثیه علمدار مقاومت یادمان سرادر شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت با حضور پرشور شاعران و مردم فرهنگ دوست نیشابور در تالار آیینه تکیه ابوالفضلی این شهر برگزار شد.

"میترا زرگری" بانوی عکاس نیشابوری نیز با مجموعه عکس "مادران شهدا" برگزیده بخش استعدادهای جوان چهارمین دوسالانه سراسری "عکس نور" شهر تبریز شد.

نگارخانه‌ها 

نمایشگاه آثار آبستره آکریلیک و رزین اپوکسی "الینا ضرغامی مقدم" شامل حدود ۵۰ تابلو و بیش از ۳۰ اثر رومیزی مانند قاب عکس، جعبه و امثال آن که توسط این هنرمند در سال جاری خلق شده است، هفته گذشته در نگارخانه رضوان مشهد برپا شد.

برپایی نمایشگاه نقاشی انفرادی "جلد قلمدان" در نگارخانه فرزاد، سومین سالانه نمایشگاه نقاشی گروهی "بیست در بیست" در نگارخانه عسل از جمله رویدادهایی بودند که هفته گذشته در نگارخانه‌های مشهد به وقوع پیوست.

کارگاه خوشنویسی با عنوان "علمدار مقاومت" با رویکرد یادمان شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، شهدای مقاومت و شهدای سانحه هوایی با حضور هنرمندان خوشنویس نیشابوری در محل نگارخانه کمال الملک این شهر برگزار شد، همچنین این نگارخانه در هفته گذشته میزبان نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب آثار اعضای انجمن خوشنویسان نیشابور بود.

سینما و تئاتر

دوازدهمین پاتوق فیلمنامه خوانی انجمن سینمای جوانان ایران در دفتر انجمن سینمای جوانان مشهد برگزار شد که در آن فیلمنامه‌های هنرجویان جوان مورد بررسی قرار گرفت تا بهترین آنها تحت حمایت این انجمن درآید.

برترین فیلم‌های کوتاه بین‌المللی ایران و خراسان رضوی در فصل سوم پاتوق فیلم‌های کوتاه انجمن سینمای جوانان ایران چهارشنبه هفته گذشته در پردیس سینمایی ویلاژتوریست مشهد به نمایش درآمد.

هفته گذشته همچنین آثار نمایشی "مبارک در دربار سلطان سلیمان خان"، "مکبث"، "من مرتضی تنها هستم" در سالن‌های تئاتر مشهد به اجرا درآمد که مکبث صدرنشین جدول فروش تئاتر مشهد شد.