...

حجت الاسلام«محمدرضا بابایی» در گفتگو با خبرنگار  شبستان در بیرجند با تبریک سال نو و سالروز بعثت حضرت محمد (ص) گفت: پیامبر اسلام در سخنی فرموده است: « إِنَّمَا بُعِثْتُ لِأُتَمِّمَ مَکارِمَ الْأَخْلَاقِ» به راستی که من برای به کمال رساندن مکارم اخلاق مبعوث شده ام،  لذا بیشترین هنر پیامبر عظیم الشان (ص) این بود که با اخلاق کریمانه، اسلام را به سراسر دنیا آن روز معرفی کرد.

امام جمعه فردوس با بیان اینکه خلق عظیم یکی از ممتازترین اوصاف پیامبر اسلام است که در آیات قرآن (وَ إِنَّک لَعَلی خُلُقٍ عَظِیمٍ) نیز بیان شده، افزود: آیه دیگری که درباره اخلاق پسندیده رسول خدا نازل شده، آیه 159سوره آل عمران است: « فَبِمَا رَحْمَةٍ منَ اللّهِ لِنت لَهُمْ وَ لَوْ کُنت فَظاًّ غَلِیظ الْقَلْبِ لانفَضوا مِنْ حَوْلِک؛ به (برکت ) رحمت الهی ، در برابر آنها(مردم) نرم (و مهربان شدی )! و اگر خشن و سنگدل بودی، از اطراف تو، پراکنده می شدند».

حجت الاسلام بابایی با اشاره اینکه خلق کریمانه لازمه تبلیغ دین و توسعه بنیان‌های اسلامی است، ادامه داد: امروز باید اخلاق اسلامی  در جامعه زنده شود و در هر مسلمانی پرتوی از خلق و خوی پیامبر (ص) نمایان باشد.

وی در ادامه پیروی از آن الگوی كامل و تاسی به آن اسوه حسنه بر امت اسلامی ضروری دانست و افزود: پیامبر اکرم (ص) بهترین الگوی برای بشریت در تمام ابعاد است و به فرمایش مقام معظم رهبری(ره):« جامعه‌ی اسلامی ما زمانی به معنای واقعی کلمه جامعه‌ی اسلامی کامل است، که خود را بر رفتار پیامبر منطبق کند».

امام جمعه فردوس با بیان اینکه تمدن اسلامی برخاسته از پیاده شدن منویات  پیامبر(ص) و دستورات قرآن است، تصریح کرد: هر اندازه سیره نبوی و احکام قرآنی را در جامعه پیاده کنیم به تمدن اسلامی نزدیک‌تر خواهیم شد و رهبر معظم انقلاب نیزدر بیانیه مهم گام دوم انقلاب، بر لزوم نزدیک کردن انقلاب به آرمان بزرگش یعنی ایجاد تمدن نوین اسلامی تاکید می‌کنند.

حضرت محمد(ص) در 27 رجب چهلم سال عام الفیل هنگامی كه در غار حرا مشغول مناجات با پروردگار عالمیان بودند كه جبرییل امین بر آن حضرت(ص) نازل شدند و پیام وحی كه همان آیه های سوره علق بود، بر ایشان خواندند و مژده رسالت را به او دادند. از همین رو آغاز وحی و بعثت با نام خدا و با خواندن، قلم، علم و آموزش آمیخته با توحید شروع شد.

مسلمانان سراسر جهان در سالروز این واقعه مهم، مبعث حضرت رسول اكرم(ص) را جشن می گیرند و آن را به عنوان بزرگترین عید مسلمان پاس می‌دارند.

پایان پیام/375

ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|

|