حسین خسروی اسفزار روز چهارشنبه در اولین نشست شورای اداری استان خراسان جنوبی در سال ۱۴۰۰ که به ریاست استاندار برگزار شد، افزود: همیاری، همکاری، همدلی و وحدت در کارها یقینا باعث افزایش کارآمدی...

حسین خسروی اسفزار روز چهارشنبه در اولین نشست شورای اداری استان خراسان جنوبی در سال ۱۴۰۰ که به ریاست استاندار برگزار شد، افزود: همیاری، همکاری، همدلی و وحدت در کارها یقینا باعث افزایش کارآمدی نظام می‌شود که این مهم نیازمند مدیریت میدانی از نوع شهید سلیمانی است.

وی گفت: تکریم همه مردم بخصوص کسانی که نمایندگی از سوی مردم دارند مثل دهیار و شورا مورد توجه مدیران قرار گیرد.

نماینده مردم بیرجند، درمان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به بارندگی اخیر و جاری شدن سیلاب اشاره کرد و افزود: در حوزه راه‌ها در برخی مناطق استان با وجود بارش‌های اخیر مشکلاتی به وجود آمده که امیدواریم مورد توجه ویژه مدیران مربوطه برای رفع مشکل قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی هم گفت: مشارکت، طلایی‌ترین رکن در انتخابات است و نگاه برون مرزی به مشارکت مردم متوجه شده و دشمنان و معاندان می‌خواهند مردم را از انتخابات دلسرد کنند.

ناصر خوش خبر افزود: در روزهای منتهی به انتخابات اعتماد به توانمندی و کارآمدی نظام و دولت باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا امید و نشاط را در جامعه ایجاد کند.

وی گفت: همه نظام‌های دموکراتیک به مشارکت افتخار می‌کنند و فرصتی که مردم برای اقتدار یک نظام فراهم می‌کنند در انتخابات شکل می‌گیرد.

رییس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی اظهار داشت: امسال با توجه به شیوع کرونا سبک جدیدی از انتخابات را پیش رو داریم و برابر تقویم زمانی انجام خواهد شد.

وی افزود: ارکان انتخابات در نظام ما امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت است و باید به آن توجه شود که بدون انسجام درونی محقق نمی‌شود.

خوش خبر گفت: تمکین از قانون باید شفافیت ایجاد کند و مردم بدانند که سلامت انتخابات تضمین شده است.

وی افزود: نخبگان، روحانیت و دیگر متنفذین باید اهمیت انتخابات را تبیین کنند و این مهم یک وظیفه همگانی است.

معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: امروز سیاه‌نمایی سمی برای اقتدار نظام است و دولت هم براساس اقتضائات مسایل مختلف را دنبال می‌کند و با وجود همه مشکلات باید پاسخگوی مطالبات بحق مردم باشیم.

وی بیان کرد: علی‌رغم اینکه در پایان عمر دولت هستیم باید به عنوان خدمتگزار مردم هیچ موقعیتی را از دست ندهیم تا امید ‌و ‌نشاط را در جامعه ارتقا ببخشیم.

خوش خبر گفت: نباید بگوییم که امکانات کم است و هرچه داریم باید به مردم ارایه شود و مدیران همه امکانات دستگاه‌ها را در خدمت برگزاری انتخابات قرار دهند.

وی تاکید کرد: رعایت اصل بی‌طرفی در چارچوب قانون مورد توجه مدیران قرار گیرد و هیچ امکانی از هیچ دستگاهی در اختیار حزب و گروهی قرار نگیرد.

وی با بیان اینکه تقویم زمانی انتخابات به درستی دنبال می‌شود افزود: با اقبالی که از ناحیه داوطلبان شوراهای شهر و روستا داشتیم در اکثر قریب به اتفاق شهرها و روستاهای استان به حد نصاب رسیده‌ایم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی هم گفت: در دولت تدبیر و امید چهار نقطه شهری به استان اضافه شد که باعث ارتقای شاخص‌های زندگی در مناطق جمعیتی می‌شود.

محمد فرهادی افزود: در حال حاضر ۳۱ شهر در خراسان جنوبی داریم و ۵۹ درصد مردم شهرنشین هستند.

وی گفت: در دوره ششم انتخابات شورای شهر نامزدها برای ۱۵۹‌ کرسی در استان خراسان جنوبی رقابت می‌کنند و آموزش شوراها، دهیاران و شهرداری‌ها در دوره‌های مختلف برگزار شده است تا خدمات بهتری را بتوانند ارایه کنند.

معاون استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در این دوره ۲۸۷ دستگاه ماشین‌آلات خدماتی در اختیار شهرداری‌ها قرار گرفته که ۲۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کمک دولت بوده و ۲۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار شهرداری‌ها قرار گرفته است.

وی افزود: ۴۱ درصد جمعیت استان نیز در روستاها ساکن هستند و هزار و ۷۸۰ روستا دارای سکنه و ۹۰۴ روستا دارای شورای اسلامی داریم.

فرهادی تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید ۸۲۸ میلیارد ریال در دولت اول و در دولت دوم ۲ هزار و ۴۶۷ میلیارد ریال به حساب دهیاری‌ها واریز شده که در دوره دوم افزایش ۲ برابری داشته است.

وی گفت: ۲ هزار و ۴۶۵ پروژه با هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال در روستاهای خراسان جنوبی طی هشت سال گذشته به بهره‌برداری رسیده است.

وی اضافه کرد: چون به پایان سال مالی می‌رسیم مدیران در موعد مقرر اعتبارات را جذب کنند تا جذب واقعی و عملکردی را داشته باشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی هم گفت: پاسخگویی دستگاه‌ها و ادارات در چند ماه پایان دولت بیشتر از قبل باشد زیرا مردم صاحب این مملکت هستند و ما شانی جز خادمی مردم نداریم.

محمد حسینی افزود: اقدامات دولت باید اطلاع‌رسانی شود تا مردم بدانند چه اقداماتی صورت گرفته است و از توان رسانه‌های استان در این زمینه استفاده شود.

وی گفت: با توجه به مصوبه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و اینکه به دلیل کم‌بارشی بخشی از انرژی آبی برقی استان کاهش پیدا کرده، صرفه‌جویی مهمترین عامل در مدیریت حوزه انرژی است و ادارات باید برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند.

معاون استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: وظیفه قانونی و شرعی است که به عنوان امانتدار مردم حداکثر وظیفه را در این زمینه انجام دهیم.

وی افزود: درخصوص انتخابات نیز مدیران پشتیبانی همه‌جانبه را مورد توجه قرار دهند که با توجه به شرایط کرونایی امکانات بیشتری نیاز است.