همان‌طور که می‌دانید، شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) برای مدت زمانی بسیار زیاد لایسنس ساخت بازی‌های NFL را در اختیار داشته است. این شرکت چندین سال پیش با توس...

همان‌طور که می‌دانید، شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) برای مدت زمانی بسیار زیاد لایسنس ساخت بازی‌های NFL را در اختیار داشته است. این شرکت چندین سال پیش با توسعه‌ی سری بزرگ و نمادین Madden یک قرارداد با لیگ NFL امضا کرد که حتی تا به امروز نیز به ناشر دیگری اجازه نمی‌دهد از این لایسنس استفاده کند. اما پس از انتشار خبر همکاری توکی گیمز (۲K Games) و NFL، ظاهراً این وضعیت کمی تغییر خواهد کرد.

اوایل امسال، توکی گیمز و NFL با امضای یک قرارداد رسماً تایید کردند که قصد دارند با یکدیگر به ساخت بازی‌های ویدئویی مشغول شوند. اما نکته‌ی جالب این است که حاصل همکاری این دو به ساخت بازی‌های «شبیه‌ساز» منجر نخواهد شد؛ به عبارت دیگر، توکی گیمز نمی‌تواند عنوانی شبیه Madden NFL الکترونیک آرتس را توسعه دهد.

البته توکی گیمز اخیراً تایید کرده است که آن‌ها با شرکای OneTeam و لیگ بازیکنان NFL قراردادی را امضا کرده‌اند که به این ناشر اجازه می‌دهد در بازی‌های خود از ظاهر و شماره‌ی بازیکنان واقعی استفاده کنند.

با این‌که هنوز اطلاعاتی از این بازی‌ها منتشر نشده است، اما با بررسی کارنامه‌ی توکی گیمز مشاهده می‌کنیم که این شرکت در برخی موارد از لایسنس‌های ورزشی خود برای ساخت عناوین آرکید و کارتونی استفاده کرده است؛ برای مثال می‌توان به بازی‌ NBA 2K Playgrounds 2 اشاره کرد.

به هر حال، اطلاعات منتشر شده از قرارداد بین توکی گیمز و NFL نشان می‌دهند که هنوز زمان زیادی تا انتشار این عناوین باقی مانده است. البته طرفداران NFL می‌توانند برای تجربه‌ی ورزش مورد علاقه‌ی خود، بازی Madden NFL 21 که ماه آینده عرضه می‌شود را تهیه کنند.