طبق گزارش خبرگذاری مهر به نقل از پایگاه خبری در حاشیه وزیر امور خارجه ایران در توئیتر خود راجع به گام چهارم کاهش تعهدات برجام،اینگونه نوشت: پاسخ ما به باج‌خواهی و تروریسم اقتصادی آمریکا با چیزی که به دونالد ترامپ باورانده شده بود متفاوت است.

Image result for ‫دکتر ظریف‬‎

طبق گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری در حاشیه وزیر امور خارجه ایران در توئیتر خود راجع به گام چهارم کاهش تعهدات برجام،اینگونه نوشت: پاسخ ما به باج‌خواهی و تروریسم اقتصادی آمریکا با چیزی که به دونالد ترامپ باورانده شده بود متفاوت است.

وی با بیان این مسئله که گام چهارم ما در جهت تعلیق یکی از ماده‌های برجام به عنوان راه حلی علیه تخلفات آمریکا و تروئیکای اروپایی در بند ۳۶ این توافق، پیش‌بینی شده است،افزود: راه آسان برای اتحادیه اروپا و  سه کشور اروپایی  این است که به تعهدات خود پایبند بمانند تا ما نیز از اقدامات خود بازگردیم.

به نقل از پایگاه خبری درحاشیه رئیس جمهور ایران جناب آقای روحانی روز سه شنبه در مراسم افتتاحیه کارخانه نوآوری آزادی با اعلام گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران گفت:از روز چهارشنبه گام چهارم کاهش تعهدات برجام را بر می داریم، و گازدهی را در فردو آغاز می کنیم.

پس از اعلام رئیس جمهور و دستور وی  به سازمان انرژی اتمی برای آغاز گازدهی در تاسیسات فردو،  نامه ایران درباره برنامه گازدهی در تاسیسات فردو تحویل آژانس بین المللی اتمی شد.

همچنین علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در گفتگویی اذعان داشت: فردا با حضور بازرس آژانس، غنی سازی اورانیوم تا ۵ درصد و همچنین غنی سازی ایزوتوپ‌های پایدار در تاسیسات هسته‌ای شهید علی محمدی (فُردو) آغاز می‌شود.