مدیر آموزش و پرورش و پرورش آستارا روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا، دیدار با خانواده‌ های...

مدیر آموزش و پرورش و پرورش آستارا روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا، دیدار با خانواده‌ های معلم شهدا، فرماندار، امام‌ جمعه، پیشکسوتان و بازنشستگان فرهنگی و ارسال پیامک تبریک به همکاران از برنامه ‌های ستاد گرامیداشت هفته معلم در شهرستان است.

سجاد موسوی افزود: وزیر آموزش و پرورش صبح روز ۱۳ اردیبهشت از طریق پیام‌ رسان شاد با نماینده معلمان چند استان دیدار خواهد کرد و فرهنگیان می توانند این دیدار مجازی را از طریق شبکه شاد مشاهده کنند.

وی اضافه کرد: طی سال گذشته ۱۷ نفر از فرهنگیان آستارا فوت کرده و ۳۵ نفر بازنشسته شده اند و در طول هفته معلم با تماس تلفنی، از همکاران دارای بیماری ‌های صعب ‌العلاج و خانواده ‌های فرهنگیان متوفی به ‌ویژه همکاران فوت شده در اثر بیماری کرونا دلجویی خواهد شد.

موسوی افزود: تشکیل شورای دبیران و قدردانی از زحمات فرهنگیان فعال در فضای مجازی از دیگر برنامه‌ های هفته معلم است و عوامل اجرایی مدارس در تجلیل از فرهنگیان دستورالعمل ‌های بهداشتی و فاصله‌ گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

مدیر آموزش و پرورش آستارا از اجرای طرح سپاس معلم خبر داد و بیان کرد: دانش ‌آموزان عضو سازمان دانش‌ آموزی، بسیج دانش‌ آموزی و اتحادیه انجمن‌ های اسلامی در قالب این طرح با تهیه و انتشار کلیپ در کلاس ‌های مجازی مدارس از زحمات یکساله معلمان خود قدردانی می کنند.

۱۲ تا ۱۸ اردیبهشت هفته معلم است و هزار معلم در ۱۶۰ مدرسه آستارا فعالیت می کنند.

آغاز آسفالت چهار هزار متر مربع از معابر

شهردار آستارا روز شنبه گفت: از امروز زیرسازی و آسفالت کوچه اکبرزاده و حاشیه رودخانه خلیل آباد متصل به بلوار معاد به متراژ چهار مترمربع آغاز شده و در کوچه پریان برای هدایت آب‌های سطحی کانالی به طول حدود ۱۷۰ متر با اعتباری بالغ بر۷۰۰ میلیون ریال در حال اجراست.

جواد معیتی افزود: شهرداری به منظور مطالعه، بازطراحی، بهسازی و زیباسازی میدان شهدای گمنام به انتشار آگهی مناقصه عمومی اقدام کرده تا با انتخاب مشاور مورد نظر، این طرح را اجرا کند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.