سرانجام محدودیت انتشار نقدها و نمرات بازی Ratchet & Clank: Rift Apart برداشته شد و منتقدین مختلف از وبسایت‌های گوناگون نقد‌های خود را منتشر کردند. اثر جدید اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) یکی از مورد انتظارترین بازی‌های طرفداران پلی‌استیشن است. بازگشت رچت در قالب یک ماجراجویی جدید،...

سرانجام محدودیت انتشار نقدها و نمرات بازی Ratchet & Clank: Rift Apart برداشته شد و منتقدین مختلف از وبسایت‌های گوناگون نقد‌های خود را منتشر کردند.

اثر جدید اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) یکی از مورد انتظارترین بازی‌های طرفداران پلی‌استیشن است. بازگشت رچت در قالب یک ماجراجویی جدید، به طور حتم بازی‌بازان زیادی را خوشحال خواهد کرد. بازی‌بازان در طی تجربه‌ی Ratchet & Clank: Rift Apart به مکان‌های مختلف و متنوعی سفر خواهند کرد. شهر Nafarious یکی از این مکان‌ها است که تاکنون در تریلر‌های متعدد بازی دیده شده است. علاوه بر این مکان، سیاره‌ی Sargasso: Outpost L51، خانه‌ی شخصیت Rivet نیز یک مکان بزرگ است که بازی‌بازان می‌توانند با استفاده از Speedle‌ها در آن جابه‌جا شوند.

علاوه بر جلوه‌های بصری خیره کننده و بهره بردن از حافظه‌ی SSD پلی‌استیشن ۵ برای ارائه‌ی یک تجربه‌ی جدید، بازی شامل مکانیک‌های جدید برای پیمایش و جابه‌جایی در محیط و همچنین سلاح‌های عجیب تازه نیز می‌شود.

بازی Ratchet and Clank: Rift Apart در تاریخ ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ (۱۱ ژوئن ۲۰۲۱ میلادی) برای کنسول پلی‌استیشن ۵ منتشر خواهد شد.

در ادامه نقدها و نمرات منتشر شده را به همراه یک نتیجه‌گیری از آن‌ها می‌خوانید:

We Got This Covered – 10/10

بازی Rift Apart یک نمایشگاه تکنیکی به حساب می‌آید، اما در کنار این موضوع یکی از بهترین بازی‌های پلتفرمر سه بعدی از زمان Jak and Daxter است. اینسامنیاک به طور مداوم ثابت می‌کند که سری Ratchet and Clank پتانسیل بسیار بالایی دارد و توانسته است که یک تجربه کامل را در کنار غافلگیری‌های متعدد ارائه دهد.

God is Geek – 9.5/10

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart بازی است که منتظرش بودید. اثری که پر از صحنه‌های گرافیکی خیره‎‌کننده است و همچنین یک گیم‌پلی بی‌نظیر را ارائه می‌دهد.

Multiplayer.it – 9.4/10

Ratchet & Clank: Rift Apart این سری را وارد یک بعد نسل بعدی می‌کند. Rift Apart بسیار دلربا و سرگرم‌کننده است و همچنین برای انواع مخاطبین سورپرایز به همراه دارد.

Vandal – 9/10

رچت و کلنک با یکی از بهترین نسخه‌های این سری بازگشته‌اند. این یک تجربه خارق‌العاده است که هم ظاهر زیبایی دارد و هم به خوبی بازی می‌شود. این اثر کیفیت بصری را به شما ارائه می‌دهد که تا به این لحظه ندیده‌اید. بازی را از دست ندهید.

Gamespot – 9/10

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart بسیار زیبا است و از نظر تکینیکی خارق‌العاده به نظر می‌رسد. بازی به مانند نسخه‌های قدیمی شامل شوخی‌های مختلف می‌شود و در عین حال از سخت‎‌‎افزار نسل بعدی نهایت استفاده را می‌برد تا به بهترین شکل دیده و بازی شود. به مانند قهرمانان و شخصیت‌های بد داستان، بازی می‌تواند خود را کمی متفاوت از نسخه‌های پیشین ارائه دهد، اما در هسته همان آثار قدیمی را شاهد هستیم که با یک ماجراجویی جذاب بازگشته‌اند.

VGC – 8/10

قابلیت‌های موجود در پلی‌استیشن ۵ یک سری قدیمی را بهبود می‌دهد تا این که به طور کامل چیزی جدید ارائه دهد. این یک تغییر بزرگ در سری Ratchet & Clank نیست، اما با همان بازی اکشن خنده‌دار و دلربا روبه‌رو هستیم در حالی که یک سری قابلیت‌های جدید و البته قیمت بالاتر به آن اضافه شده است.

Metro Game Central – 7/10

گرافیک بدون هیچ شکی خیره‌کننده است، اما گیم‌پلی به شدت قابل پیش‌بینی و بی‌حادثه طراحی شده است. بازی نمی‌تواند از دستاوردهای تکنیکال نسل جدید برای چیزی فراتر از کیفیت ظاهری استفاده کند.

این پست با نقدها و نمرات بیشتر به‌روز خواهد شد.