رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان روز دوشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: دشمنان با تقویت روح قومیت و نژاد، پررنگ کردن اختلافات مذهبی و ایجاد گروه‌های افراطی و تکفی...

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان روز دوشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: دشمنان با تقویت روح قومیت و نژاد، پررنگ کردن اختلافات مذهبی و ایجاد گروه‌های افراطی و تکفیری مانع اتحاد امت اسلامی می شوند.

حجت الاسلام اکبر فرجام افزود: مسلمانان با وجود اختلافات فقهی و کلامی، مواجه با دشمن مشترکی بنام صهیونیسم هستند که کاری به مذهب مسلمانان ندارند بلکه با عنوان مسلمان چه شیعی و چه اهل سنت دشمنی دارند.

وی ادامه داد: مقصود از وحدت به‌هم پیوستگی امت اسلامی و متمرکز شدن در مشترکات و پرهیز از طرح موارد و مسائل اختلافی و اتحاد در برابر دشمن مشترک است.

او اظهار داشت: خداوند در سوره فتح انتظار از امت اسلامی را محبت نسبت به دوستان و شدت عمل در برابر کفار بیان کرده است و  آموزه‌های قرآنی داخل و خارج کشور را بر اساس اعتقادات مذهبی می‌سنجد و به مرز جغرافیایی کار ندارد.

حجت الاسلام فرجام گفت: در برابر افرادی که رفتار تفرقه‌افکنی دارند. در مرحله نخست باید رفتار روشنگرانه و تبیین کننده برای مردم داشت و در زمانی که کشورهای مختلف اسلامی دچار اختلافات داخلی شده‌اند حسن نیت و ایجاد وحدت بین برادران مسلمان در برابر تفرقه افکنان امری ضروری است.

دوازدهم تا ۱۷ ربیع الاول از سوی امام خمینی (ره) به عنوان هفته وحدت نام گذاری شده است.