خبرورزشی - محمد حسین کنعانی زادگان قبل و بعد از بازی پرسپولیس برابر استقلال تاجیکستان پُست‌های طعنه آمیزی علیه شاگردان فرهاد مجیدی گذاشت. شاید این تصور پیش بیاید که حفظ محب...

خبرورزشی -

محمد حسین کنعانی زادگان قبل و بعد از بازی پرسپولیس برابر استقلال تاجیکستان پُست‌های طعنه آمیزی علیه شاگردان فرهاد مجیدی گذاشت.

شاید این تصور پیش بیاید که حفظ محبوبیت دلیل استوری یا پُست های کُری خوانی این مدافع ملی پوش برای رقیب سنتی و استقلالی‌ها باشد اما این طور نیست!

جدایی چند بازیکن پرسپولیس در پایان فصل اتفاقی است که در یکی دو سال اخیر افتاده و این موضوع بیش از هر چیز دیگری به دلیل بالا رفتن قیمت ارز بوده باشد.

کاهش چشمگیر ارزش پول ملی که باعث می‌شود هر نوع قرارداد دلاری در هر کشور دنیا برای بازیکنان ایرانی ارزنده‌تر از قبل به نظر برسد و دیگری، فقدان سازوکار پرداخت پاداش به تیم‌های موفق.

طبیعتا اگر فوتبال ایران مثل اروپا بود و باشگاه‌ها بر اساس جایگاه‌شان در جدول صاحب منافع مالی می‌شدند، تیمی همچون پرسپولیس نه‌ تنها بهترین نفراتش را حفظ می‌کرد بلکه با جذب مهره‌های موثر جدید، فصل‌ به‌ فصل تقویت هم می‌شد. حالا اما این‌ طور نیست.

بهترین های پرسپولیس از این تیم جدا می شوند و محمد حسین کنعانی زادگان هم جزو همین دسته است.

مدافع ملی پوش پرسپولیس اما یک تفاوت بارز با شجاع خلیل زاده و احمد نوراللهی دارد که در پایان لیگ نوزدهم و بیستم از این تیم جدا شدند.

محمد حسین کنعانی زادگان چند ماه پیش از اتمام لیگ بیستم خبر توافق خودش با باشگاه الاهلی قطر را با یحیی گل محمدی و مدیران باشگاه پرسپولیس در میان گذاشت تا به فکر خرید جانشین او باشند.

مدافع ملی پوش پرسپولیس نه این جدایی و رفتن به تیم های پولدار عربی را گردن مدیریت باشگاه انداخت و نه تلاش کرد مسئولان تیمش را با هواداران روبرو کند.

او زودتر هم مربیان پرسپولیس را در جریان گذاشت تا مدافع جدید جذب کنند و به مشکل بر نخورند.

این درحالیست که بهترین بازیکن فصل گذشته پرسپولیس تا روز آخر مدیران باشگاه و جعفر سمیعی را معطل کرد.

نوراللهی به بهانه برگزاری مراسم سالگرد ازدواج خودش به سفر رفت و در میان تعجب جعفر سمیعی با شباب الاهلی امارات قرارداد بست!

شماره ۸ فصل گذشته پرسپولیس که بهترین فصل خود را نیز در لیگ بیستم پشت سرگذاشته بود پس از عقد قرارداد مالی سنگین با تیم اماراتی در نهایت مطلبی در صفحه شخصی خودش نوشت و باز مدیران باشگاه را مقصر جلوه داد. رفتاری که پیش تر از شجاع خلیل زاده هم دیده بودیم و همین رفتارها باعث موضع گیری هواداران پرسپولیس نسبت به این دو شد.

به هر روی محمد حسین کنعانی زادگان یک بار دیگر ثابت کرد صداقت بهترین سیاست حتی در زمین فوتبال است. باور کنید!