روز گذشته شرکت کونامی (Konami) رسماََ نام سری PES را به eFootball تغییر داد و اعلام کرد که این بازی در پاییز امسال به صورت کاملاََ رایگان عرضه خواهد شد و حالا سیتارو کیمورا (Seitaro Kimura)، تهیه کننده‌‌ی این سری، از برنامه‌ و تغییرات جدیدترین نسخه‌ی آن می‌گوید.

روز گذشته شرکت کونامی (Konami) رسماََ نام سری PES را به eFootball تغییر داد و اعلام کرد که این بازی در پاییز امسال به صورت کاملاََ رایگان عرضه خواهد شد و حالا سیتارو کیمورا (Seitaro Kimura)، تهیه کننده‌‌ی این سری، از برنامه‌ و تغییرات جدیدترین نسخه‌ی آن می‌گوید.

همان‌طور که می‌دانید، بازی eFootball قصد دارد رویکردی “پلتفرم-محور” داشته باشد و از طریق به‌روزرسانی‌های مختلف، گسترش و بهبود پیدا کند. بنابراین دیگر شاهد نسخه‌های پولی این سری نخواهید بود و به جای آن، در هر فصل به‌روزرسانی‌های رایگان متعددی در دسترس شما قرار می‌گیرد. اکنون سیتارو کیمورا ادعا می‌کند که تغییر نام PES به eFootball از دو سال پیش تعیین شده بود و درباره‌ی آن می‌گوید:

ما برنامه ریزی این حرکت را تقریباً دو سال پیش همزمان با معرفی نسل بعدی کنسول‌ها و تغییرات در بازار آغاز کردیم.من معتقدم که ما قبلاً ثابت کرده‌ایم که این ساختار می‌تواند در تلفن همراه نیز موفق باشد و حالا با استفاده از همان مدل در تمام سیستم عامل‌ها، امیدواریم که بیشتر هواداران فوتبال بتوانند این بازی را بر روی کنسول‌ها نیز انجام دهند.

eFootball

برنامه‌ی (Roadmap) کونامی برای عنوان eFootball

کیمورا همچنین به برخی از تغییراتی که در کنترل بازیکنان ایجاد شده است اشاره کرد، مانند دویدن که اکنون با نگه داشتن کلید RT انجام می شود.همچنین کنترل توپ نیز “از دکمه‌های R2 / RT” برای کنترل آزادانه‌ی قدرت لمس توپ استفاده می‌کند و قابلیت “Knock-On” که لمس توپ‌های سخت را امکان پذیر می‌کند.

از آنجا که دریبل زدن به طور طبیعی در برابر یک مدافع است، برخی عناصر جدید مانند “Match-up” و “Physical Defending” به کنترل های دفاعی اضافه شده‌اند. کیمورا در این باره ادامه داد:

برای این که بفهمیم بهترین بازیکنان جهان چگونه این ورزش را انجام می‌دهند، فوتبالیست‌های بزرگی مانند آندرس اینیستا و جرارد پیکه را به عنوان مشاور گیم‌پلی آوردیم و از آن‌ها مشاوره گرفتیم.این یک تصمیم بزرگ برای تغییر کنترل‌هایی بود که بازی‌بازان به آن عادت کرده‌اند، اما باعث شد جنگ برای تصاحب توپ واقع بینانه‌تر و بازتاب دهنده‌ی اهداف کاربر باشد.

هدف این است که رقابت با دیگران از رقابت با AI، هیجان انگیزتر و لذت بخش‌تر باشد.ما اعتقاد داریم که حمله و دفاع تک به تک که از این طریق دریافت می‌شود، مهمترین نوآوری موجود در بازی eFootball است.

همراه با به‌روزرسانی های بزرگ، eFootball به طور هفتگی نیز به‌روزرسانی زنده خواهد داشت. در واقع به‌روزرسانی زنده به معنای این است که هرگونه تغییر در دنیای واقعی برای تیم‌ها در زمان نقل و انتقالات، در بازی نیز انجام خواهد شد.همچنین بخشی به نام “in-game campaigns” نیز برگزار خواهد شد که اطلاعات زیادی در مورد آن ارائه نشده است.هر فصل شاهد به‌روزرسانی لیست‌ها، کیت‌ها، گیم‌پلی و تصاویر بازیکنان خواهیم بود.بازخورد بازی‌بازان در این تغییرات نقش دارد و به تسهیل سریع‌تر از حد معمول آن‌ها کمک می‌کند، چنان‌که کیمورا در این باره می‌گوید:

مدل پلتفرم-محور به ما این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به درخواست دانلود بازی جدید از کاربران، در صورت لزوم، به طور نامنظم به روزرسانی‌های جدیدی را ارائه دهیم.

عنوان eFootball در پاییز امسال برای پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس/اس، رایانه‌های شخصی، iOS و Android عرضه خواهد شد. در ضورت تمایل می‌توانید اولین تریلر منتشر شده از این عنوان را در این نشانی مشاهده کنید.