به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این اقدام با توجه به نام‌گذاری سال ۹۹ به عنوان سال جهش تولید و در راستای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری و سیاست‌های حمایتی دولت از فعالان حوزه اسباب‌بازی صورت می‌گیرد.در این زمینه هر نوع تغییر در تعرفه خدمات در آینده از سوی «شورای نظارت بر ساخت، طراحی...

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این اقدام با توجه به نام‌گذاری سال ۹۹ به عنوان سال جهش تولید و در راستای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری و سیاست‌های حمایتی دولت از فعالان حوزه اسباب‌بازی صورت می‌گیرد.در این زمینه هر نوع تغییر در تعرفه خدمات در آینده از سوی «شورای نظارت بر ساخت، طراحی، واردات و توزیع اسباب‌بازی» اطلاع‌رسانی خواهد شد.

شورای نظارت بر اسباب‌بازی در این زمینه از تمامی طراحان و تولیدکنندگان درخواست کرده است برای دریافت گواهی ثبت، مجوز تولید و هولوگرام اسباب‌بازی‌های تولیدی خود به دبیرخانه این شورا در تهران مجتمع شهرک غرب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، خیابان شهید حسن سیف مراجعه کنند.

شورای نظارت براسباب‌بازی با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۷۷ تشکیل شد  تا ساماندهی صنعت اسباب‌بازی را در کشور از طریق حمایت،هدایت و نظارت بر طراحی،ساخت، واردات و توزیع اسباب‌بازی کودکان بر عهده بگیرد.

شب شعر رضوی در جوار آستان امام رئوف

نشست شعرخوانی شاعران با عنوان شوق حضور در آستانه میلاد امام رضا (ع) از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از جوار حرم رضوی به صورت برخط(آنلاین) پخش می‌شود.

به گفته‌ ابراهیم زره‌ساز مدیرکل کانون استان خراسان رضوی این برنامه به مناسبت دهه کرامت و میلاد با سعادت امام هشتم(ع) با حضور شاعران برجسته کشوری و اعضا و مربیان مراکز کانون سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این محفل معنوی و ادبی که ساعت ۱۷ روز ۱۱ تیر ۱۳۹۹ برگزار می‌شود تعدادی از شاعران به خوانش آثار خود در مدح و منقبت حضرت ثامن الحجج(ع) و ائمه اطهار(ع) می‌پردازند و هم‌زمان نیز از طریق پرتال کانون به نشانی به صورت زنده پخش می‌شود.

مدیرکل کانون استان خراسان رضوی یادآور شد: با توجه به فضای موجود و محدویت‌های اعمال شده، تلاش کردیم بستری برای ارتباط و عرض ارادت به ساحت حضرت ثامن‌الحجج(ع) در کنار بارگاه نورانی برای عاشقان و دلباختگان آن حضرت در فضای مجازی فراهم شود.

نقره ماهی محسن چینی‌فروشان به کتاب‌فروشی‌ها رسید

نقره‌ماهی اثر محسن چینی‌فروشان یک روایت فلسفی است که با تصویرگری میثم موسوی برای چهارمین از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است. این کتاب داستان یک ماهی است که از زندگی تکراری زیر دریا خسته شده و دلش می‌خواهد به جای دیگری که این همه آب نباشد و آسان‌تر غذا پیدا کند، برود، نقره‌ماهی فکر می‌کند آن بالا بالاها، دنیای قشنگ‌تر و بهتری باشد و آن‌قدر به آرزوهایش فکر ‌می‌کند تا بالاخره تصمیم می‌گیرد به سوی آرزوهایش شنا کند.
این کتاب ۲۴ صفحه‌ای که مناسب گروه سنی بالای ۷ سال (نوخوان) است، در سال‌های گذشته به شمارگان ۲۱ هزار نسخه رسیده است، پیش از این ترجمه انگلیسی و اسپانیایی این کتاب نیز منتشر و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته بود.
علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را از تمامی فروشگاه‌های محصولات فرهنگی و فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهیه کنند.