به گزارش ایرنا سهراب مختاری، سه‌شنبه در ستاد استانی بیماری کرونا در شیراز افزود: اگر تصمیم درست و منطقی در این زمینه اتخ...

به گزارش ایرنا سهراب مختاری، سه‌شنبه در ستاد استانی بیماری کرونا در شیراز افزود: اگر تصمیم درست و منطقی در این زمینه اتخاذ نشود، مشاغل بسیاری که در پی شیوع کرونا اکنون احیا شده مجددا از دست خواهد رفت.

وی بیان داشت: پیشنهاد می‌شود که به جای طرح تعطیلی احتمالی کارگاه‌ها به دلیل شیوع کرونا، طرح‌هایی از جمله افزایش سطح رعایت بهداشت در کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی جایگزین شود.

مختاری ادامه داد: در بخش سلامت، تلاش‌های جدی توسط بازرسان کار و کارشناسان بهداشت حرفه‌ای در ایام شیوع کرونا صورت گرفته و نقاط تجمع کارگاهی مدیریت شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس اضافه کرد: مشاهده تعداد بیمه شده‌های کنونی تامین اجتماعی این استان، بیانگر احیای مشاغل از دست رفته در فارس است به گونه‌ای که تعداد شاغلان و بیمه شده‌های استان تا پایان بهمن ماه ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ نشان دهنده، یک و ۳ دهم درصد افزایش است.

مختاری، با اشاره به اینکه اغلب مشاغل از دست رفته به دلیل شیوع کرونا در فارس احیا شده است، گفت: این استان در ثبت درخواست استفاده از تسهیلات مشاغل زیان دیده از شیوع کرونا با ۷۳۵ میلیارد تومان درخواست وام بعد از تهران در رتبه دوم کشور قرار دارد و تاکنون ۴۹۲ میلیارد تومان از این تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

وی، وضعیت فارس در پرداخت و اطلاع رسانی تسهیلات کرونا را خوب توصیف و بیان کرد: این انتظار وجود دارد که تسهیلات باقی مانده درخواستی تا پایان سال ۹۹ از سوی بانک‌های عامل این استان به متقاضیان و صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا پرداخت شود.

این مقام مسوول ادامه دادد: شماری از دستگاه‌های اجرایی این استان از جمله بهزیستی، آموزش پرورش، فنی و حرفه‌ای و میراث فرهنگی, گردشگری و صنایع دستی، بهترین عملکرد را در زمینه شناسایی مشمولان واجد شرایط برخورداری از تسهیلات کرونایی را داشته‌اند و ضروری است که سایر دستگاه‌های اجرایی نیز برای تعیین تکلیف پرونده‌های باقی مانده در این حوزه تلاش جدی داشته باشند.