سردار محمدعلی نوری نژاد روز یکشنبه در بازدید از مناطق زلزله زده میانه و سراب با بیان اینکه امنیت خوبی در این مناطق برقرار شده است، مهمترین وظیفه پلیس در حال حاضر را تسهیل عبور و مرور وسائط نق...

سردار محمدعلی نوری نژاد روز یکشنبه در بازدید از مناطق زلزله زده میانه و سراب با بیان اینکه امنیت خوبی در این مناطق برقرار شده است، مهمترین وظیفه پلیس در حال حاضر را تسهیل عبور و مرور وسائط نقلیه برای سرعت بخشی به آواربرداری بیان کرد.

وی اظهار داشت: در این راستا تمهیدات لازم برای ارائه خدمات مطلوب امنیتی، انتظامی، ترافیکی و امدادی در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی پیش بینی و اجرایی شده است.

نوری نژاد اضافه کرد: علاوه بر اینکه تأمین نظم و امنیت در مناطق آسیب دیده از زلزله را به عنوان یک اولویت جدی دنبال و عملیاتی می کنیم، با بسیج و اعزام نیرو، گسیل امکانات و تجهیزات لازم از همه رده ها و پلیس های تخصصی اعم از مرزبانی، یگان ویژه، معاونت مهندسی، آماد و پشتیبانی و معاونت بهداد در کنار هموطنان زلزله زده هستیم.

وی ادامه داد: در بازدیدی که از روستای ورنکش داشتیم و برابر مشاهدات عینی و صحبت های اهالی روستا، رضایت مردم از حضور نیروهای پلیس و برقراری امنیت در این مناطق مشهود بود و خود مردم اذعان داشتند که نیروهای پلیس در حدود ۱۷ دقیقه پس از وقوع زلزله در محل حضور یافتند.

نوری نژاد با اشاره به آمادگی و توانمندی پلیس های تخصصی برای امداد رسانی و برقراری نظم و امنیت در مناطق زلزله زده، افزود: از همان دقایق اولیه وقوع زلزله سبزپوشان ناجا با حضور در مناطق زلزله زده شهرستان های میانه و سراب ضمن تلاش برای تأمین و برقراری نظم و امنیت، اقدامات لازم را برای سرعت بخشی به خدمات دهی، امدادرسانی و رسیدگی به هموطنان آسیب دیده آغاز کرده و این روند تا بازگشت شرایط به حالت عادی ادامه خواهد داشت.

وی یادآوری کرد: نیروی انتظامی یاور و مددکار مردم زلزله زده بوده و این اقدامات پلیس در راستای افزایش رضایت مندی مردم و ارتقای سرمایه اجتماعی پلیس در جامعه به انجام می رسد.

زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد جمعه ۱۷ آبان حوالی شهر ترک از توابع شهرستان میانه در آذربایجان شرقی را لرزاند که تاکنون حدود ۱۶۰ پس لرزه داشته است.

این زلزله ۵ فوتی و بیش از ۷۰۰ مصدوم داشت.