«سرهنگ منصور رضا عزیزی» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در منطقه آزاد اروند اظهار کرد: در پایانه مرزی شلمچه تردد زائران همچنان ساده، ر...

«سرهنگ منصور رضا عزیزی» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در منطقه آزاد اروند اظهار کرد: در پایانه مرزی شلمچه تردد زائران همچنان ساده، روان و به دور از هر گونه دغذعه و مشکل، در آرامش کامل و زیر چتر نیروهای اطلاعاتی و اقتدار ماموران نیروی های مسلح به ویژه نیروهای مرزبانی مستقر در این مرز در حال انجام است.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی مستقر در مرز شلمچه با بیان اینکه شور و شعور حسینی در مرز بین المللی شلمچه بسیار زیاد است افزود: از ابتدای ماه صفر و آغاز این حرکت حسینی تاکنون به لطف خدا هیچ گونه مشکل امنیتی در این مرز نداشتیم و این حرکت عظیم حسینی را امام حسین (ع) هدایت می کند.

وی با بیان اینکه همه ما وسیله و خادمین زائران اربعین حسینی هستیم تصریح کرد: عملیات مشترکی بین مرزبانان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق در تامین امنیت و آسایش زائران در حال انجام است‌.

فرمانده هنگ مرزی خرمشهر خاطر نشان کرد: نظم و امنیت در مرز را مدیون امام حسین (ع) هستیم چرا که او این حرکت را هدایت و رهبری می کند.

وی اضافه کرد: با تلاش فراوان نیروهای مسلح به ویژه نیروهای مرزبانی و تامین زیرساخت های لازم از سوی کمیته های مختلف اربعین خوشبختانه تاکنون هیچ مشکلی نداشتیم.

وی از تردد ۲۸۰ هزار زائر ایرانی از ابتدای ماه صفر تاکنون در مرز شلمچه خبر داد و عنوان کرد: از این تعداد ۴۰ هزار نفر از طریق این مرز به کشور بازگشتند؛ همچنین تاکنون بیش از ۲۰ هزار اتباع کشورهای خارجی از این مرز به عتبات مشرف شدند.

سرهنگ عزیزی با اشاره مشکل به وجود آمده در عبور زائران پاکستانی از طریق دولت عراق بیان کرد: مشکلی که برای زائران اتباع پاکستانی به وجود آمده بود به دلیل نقص مدارک آنها بود که از طرف دولت عراق با ورودشان به خاک آن کشور جلوگیری شد.

وی اذعان داشت: در این خصوص با مسئولان اتباع خارجه کشور خودمان هماهنگی های لازم صورت گرفت و خوشبختانه با پیگیری و رایزنی هایی که با طرف عراقی برقرار کردیم مشکل ورود اتباع کشور پاکستان برای سفر به عتبات عالیات و ورود به خاک عراق حل شد.

وی با بیان اینکه تردد زائران اتباع خارجی بسیار ساده و روان از مرز بین المللی شلمچه در حال انجام است یاد آور شد: تا این لحظه اتباع خارجی سه کشور آذربایجان، پاکستان و افغانستان از طریق مرز بین المللی شلمچه عازم عتبات عالیات شده اند.

پایان پیام/660