عبدالرضا مصری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم از تدوین لایحه اصلاح ساختار...

عبدالرضا مصری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم از تدوین لایحه اصلاح ساختار بودجه از سوی دولت در 9 محور خبر داد و گفت: در جلساتی هفته گذشته در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و با حضور آقای قالیباف، رئیس مجلس داشتیم، مقرر شد بود بودجه سالجاری نیز در جهت حل مشکلات کشور اصلاح شود.

وی با اشاره به جزئیاتی از بازنگری و اصلاح قانون بودجه سالجاری، افزود: اصلاح قانون بودجه سال 99 با رویکرد بازنگری در تعیین دهک‌های درآمدی جامعه، با رویکرد تأثیر شیوع بیماری کرونا و نیز حذف قوانین زائد پیش پای تولیدکنندگان و رفع موانع کسب و کار  انجام خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: اصلاح ساختار و عملیاتی شدن بودجه می‌تواند بخش قابل توجهی از مشکلات کسری بودجه امسال را رفع و سامان‌دهی کند.

مصری با بیان اینکه اصلاح ساختار بودجه به طور جدی در دستورکار نمایندگان مجلس در دوره یازدهم قرار دارد، گفت:با توجه به کاهش قیمت نفت اهمیت اصلاح ساختار بودجه بیش از پیش احساس می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پایان خاطرنشان کرد:  یکی از نگرانی‌های برخی نمایندگان مجلس این است که با وجود برنامه‌های گسترده‌ای که برای اصلاح ساختار بودجه کشور در حال تدوین است، آیا برنامه‌ها قابلیت اجرا دارد یا خیر؟، باید برنامه‌ها طوری باشد که دولت نیز توان اجرای آن را داشته باشد.

انتهای پیام/