حشمت‌الله عسگری روز شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این شهرستان با اشاره به اهمیت این تخصیص آب، افزود: برای رفع مشکلات تامین و تخصیص آب به شهرک صنعتی این شهرستان اقدامات لازم پیگ...

حشمت‌الله عسگری روز شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این شهرستان با اشاره به اهمیت این تخصیص آب، افزود: برای رفع مشکلات تامین و تخصیص آب به شهرک صنعتی این شهرستان اقدامات لازم پیگیری می‌شود تا با راه اندازی این شهرک در سال جهش تولید گام موثری در زمینه ایجاد اشتغال برداشته شود.

وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد تا تخصیص و تامین ۳۰ لیتر بر ثانیه توسط آب و فاضلاب از پساب خروجی شهرستان ملارد و مسکن مهر صفادشت محقق شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران اضافه کرد: با توجه به مباحث کارشناسی و تعیین هفت نقطه برای حفر چاه توسط شرکت شهرک‌های صنعتی، با موافقت اولیه آب منطقه‌ای مقرر شد تا سقف ۲۰ لیتر بر ثانیه آب به شهرک صنعتی این شهرستان تخصیص پیدا کند.

عسگری اضافه کرد: این شهرک بر مبنای افق ترسیم شده به ۵۰ تا ۶۰ لیتر آب بر ثانیه نیاز دارد که اکنون ۶ میلیون مترمکعب در شبانه‌روز را پاسخگوست و با اقدامات انجام شده به زودی شاهد راه‌اندازی این مجموعه و شروع به کار اجرایی آن خواهیم بود.

به گزارش ایرنا در این شهرستان ۴۵۰ واحد تولیدی در شهرک صنعتی غیردولتی صفادشت، ۱۲ واحد تولیدی در ناحیه صنعتی دهک و حدود ۱۵۰ واحد تولیدی نیز در لکه‌های صنعتی غیرمصوب ملارد، ویلای جنوبی و قپچاق فعال است.