به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی روز شنبه دوم فروردین  در تماس با استانداران سیستان و بلوچستان، کردستان، هرمزگان...

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی روز شنبه دوم فروردین  در تماس با استانداران سیستان و بلوچستان، کردستان، هرمزگان و بوشهر از پیگیری و تامین  نیازهای این استان ها در حوزه اقلام بهداشتی و تجهیزات درمانی خبر داد‌.

رئیس مجلس با تاکید بر  تلاش استانداران  در مسیر به حداقل رساندن آسیب های بیماری کرونا بر سلامت ، کسب و کار  و امنیت روانی مردم ، تشویق عموم به ماندن در خانه به عنوان ایمن ترین محل برای حفظ سلامت خانواده با هدف قطع چرخه انتقال ویروس را  گامی مهم و موثر خواند و  اجرای کامل تدابیر بهداشتی مختص تعطیلات نوروزی را ضروری بر شمرد.

لاریجانی همچنین با تقدیر و تشکر  از تلاش  مجاهدانه و  خستگی ناپذیر  کادر درمانی کشور به عنوان سرداران پرافتخار خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا ، اظهارداشت: نیازها و دغدغه های کادر درمانی بیمارستان ها و همه آنان که در خط مقدم  پیشگیری و مقابله با کرونا به خدمت اشتغال دارند ، در اولویت نیازمندی های کشور است و  باید به سرعت تامین گردد و کادر درمانی و پزشکان  بیمارستانها  به نحوی پشتیبانی، تجهیز و حمایت  شوند که در مسیر ایفای خدمت مسئولانه و در زندگی روزانه خود آسایش و آرامش داشته و با کاستی و نارسایی مواجه نشوند.

لاریجانی در ادامه به اختصاص برخی منابع جدید  از سوی سازمان برنامه و بودجه برای مقابله با کرونا،   حضور شماری از اعضای هیئت رییسه مجلس در ستاد ملی مبارزه با این بیماری و برخی ضوابط و مصوبات جدید  ستاد مذکور   اشاره کرد و از استانداران خواست تا از ظرفیت منابع اختصاص یافته و  مصوبات جدید در حوزه تامین  منابع مالی، انسانی و فضاهای درمانی مورد نیاز برای سرعت بخشیدن به روند مقابله و مهار  بیماری کرونا استفاده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی، مهار کرونا را  در گرو  مشارکت همگانی و همراهی مردم دانست و تصریح کرد: اقشار گوناگون  مردم با همه توان به میدان مقابله با این بیماری آمده و ابتکارات گوناگونی را چه در ارائه خدمات بهداشتی   و چه در کمک به یکدیگر در حوزه  کسب و کار از قبیل بخشودگی اجاره بهای ماهیانه  کارگاه ها و مراکز  عرضه کالاها و خدمات به عمل آورده اند  که  لازم است دستگاه ها به ویژه بانک ها نیز نسبت به صاحبان کسب و کار ، سهل گرفته و بازپرداخت دیون آنان را امهال نمایند. 

لاریجانی استفاده از مهارت های ارتباطات بحران در رسانه های استانی و ملی را ضروری توصیف کرد و افزود: اطلاع رسانی تحولات بیماری کرونا به مردم باید در نهایت دقت و سرعت صورت گرفته و نمودار شیوع بیماری در هر استان برای عموم ترسیم و همچنین چرخه آگاهی رسانی جامع و علمی در خصوص پیشگیری و درمان بیماری کرونا تکمیل شود تا زمینه بروز شایعات در این باره منتفی گردد‌.

در آغاز این تماس تلفنی، احمدعلی موهبتی، بهمن مرادنیا، فریدون همتی و عبدالکریم گراوند، استانداران سیستان و بلوچستان، کردستان، هرمزگان و بوشهر،  گزارش های مشروحی از اقدامات دستگاه های هر استان در مقابله با بیماری کرونا و نتایج حاصله از این اقدامات به ربیس مجلس شورای اسلامی ارائه کردند.

انتهای پیام/