...

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، «عبدالله جلالی» عصر امروز(شنبه 2 فروردین) در جلسه «ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم» که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با بیان این که اهداف ترسیم شده برای نابودی کرونا بسیار عالی و موجب خرسندی است، اظهار داشت: اما در این راستا هنوز مشکلاتی داریم از جمله این که در حال حاضر در سطح شهر کمبودهایی به لحاظ تأمین نیازهای بهداشتی وجود دارد.

 

رئیس شورای شهر قم افزود: اگر قرار است واقعا بحث پیشگیری را داشته باشیم باید فکر اساسی برای آن بکنیم چون این اقلام بهداشتی از طرفی خیلی جاهای غیر مرتبط مثل سوپری ها در حال توزیع است که این مسأله اصلا جالب نیست.

 

وی عنوان کرد: موضوع دیگری که بررسی کرده ایم بحث پسماندهای بیمارستان ها به عنوان یکی از موضوعات مهم مباحث ایمنی و بهداشتی است، چراکه در استان زباله سوز بیمارستانی وجود ندارد و در این شرایط که ما با بحران مواجه هستیم تجهیز بیمارستان ها به زباله سوز مهم است که هم در شورا و هم شهرداری برای این مسأله آمادگی داریم.

 

جلالی با بیان این که می‌توان در این شرایط از منابع و سازمان برنامه و بودجه برای این مسأله تصمیم جدی گرفته شود، گفت: همه پسماندها در حال دفع شدن است و معمولا بر اساس دستورالعمل هایی که دارند باید همه بیمارستان ها این دستگاه داشته باشند ولی قم از این مسأله محروم است.

رئیس شورای شهر قم افزود: موضوعاتی که در ستاد بحران تصمیم گرفته و تصویب می‌شود معمولا در درآمد بخشی از جامعه تأثیر می گذارد، از این رو لازم است برای اقشاری که آسیب می بینند فکر اساسی داشته باشیم چون اگر به امید خدا در مقطعی از زمان به نابودی کرونا رسیده ایم باید از همین الان بسته هایی برای آینده تعریف کنیم.

پایان پیام/694

ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|

|