حجت‌الاسلام محمد نوروزپور روز جمعه در همایش آموزشی اعضای هیات امنای بقاع متبرکه و امامزادگان کشور که به میزبانی آستان مقدس امامزاده سیدبهلول خوی برگزار شد، افزود: هم‌اکنون بیش از ۲ هزار و ۵۰۰...

حجت‌الاسلام محمد نوروزپور روز جمعه در همایش آموزشی اعضای هیات امنای بقاع متبرکه و امامزادگان کشور که به میزبانی آستان مقدس امامزاده سیدبهلول خوی برگزار شد، افزود: هم‌اکنون بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ بقعه متبرکه در کشور به همت مردم و دوستداران اهل بیت در حال مرمت، احیا و توسعه است.

وی اضافه کرد: استفاده از درآمدهای بقاع متبرکه، امامزادگان و موقوفات برای کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله کمک به ایتام، زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست، فقرا و برخی بیماران خاص در محدوده این اماکن مقدس در دستور کار این سازمان قرار دارد.

وی از اجرای طرح ملی افق در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه کشور خبر داد و بیان کرد: این طرح نیز با هدف استفاده از ظرفیت این مراکز مذهبی و فرهنگی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی تدوین شده‌است.

مدیرکل بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: در قالب طرح افق ( ایجاد مراکز خدمات اجتماعی، فرهنگی و قرآنی در بقاع متبرکه) از ابتدای امسال ۲۰۰ مرکز در این بقاع راه‌اندازی شده‌است.

حجت‌الاسلام نوروزپور گفت: قرار است که این تعداد طی سال آینده به ۵۰۰ مرکز افزایش یابد.

تبدیل بقاع متبرکه و آستان مقدس امامزادگان به قطب فرهنگی کشور طبق فرمایش مقام معظم رهبری در دستور کار سازمان اوقاف و امور خیریه قرار گرفته و طرح‌های مختلفی در این راستا طی سال های گذشته اجرایی شده‌است که همچنان ادامه دارد.