رضا نجاتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پایانه مرزی چذابه با بیان اینکه ورود زائران اربعین به کشور از مرزهای بین المللی چذابه و شلمچه در سه روز اخیر شتاب گرفته افزود: روند ورود زائ...

رضا نجاتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پایانه مرزی چذابه با بیان اینکه ورود زائران اربعین به کشور از مرزهای بین المللی چذابه و شلمچه در سه روز اخیر شتاب گرفته افزود: روند ورود زائران اربعین از مرزهای رسمی خوزستان مطلوب است.
وی بیان کرد:زائران پس از انجام تشریفات قانونی با اتوبوس هایی که در پایانه های مرزی شلمچه و چذابه مستقر شده به توقفگاه های خودرویی و موکب ها برای پذیرایی و استراحت انتقال می یابند.

عزیمت بیش از ۹۰۰هزار زائر به کربلا از مرزهای چذابه و شلمچه 
دبیرستاد اربعین خوزستان گفت: ۹۰۱ هزار زائر اربعین حسینی از اول ماه صفر تاکنون از طریق مرزهای چذابه و شلمچه به کربلای معلا و نجف اشرف عزیمت کرده اند.
وی با بیان اینکه خروجی زائران به صورت روان ادامه دارد پیش بینی کرد در روزهای پیش رو ، روند عزیمت زائران به شهرهای مقدس عراق شتاب گیرد.
نجاتی افزود: زائران خروجی از مرزهای شلمچه و چذابه در مقایسه با ۱۳روز نخست ماه صفر پارسال حدود سه برابر افزایش نشان می دهد. 
دبیر ستاد اربعین خوزستان افزود: تمهیدات لازم برای ورود و خروج زائران اربعین از گذرگاه های رسمی شلمچه و چذابه اندیشیده شده و چنانچه مشکلات غیرقابل پیش بینی رخ دهد با هماهنگی بین بخشی این مشکلات برطرف می شود.

  
زائران برای بازگشت به شهرهای خود عجله نکنند
نجاتی به زائران اربعین حسینی توصیه کرد در بازگشت به شهرهای خود عجله نکنند و با رعایت موارد ایمنی و قوانین رانندگی سفر بدون خطری پیش رو داشته باشند.
وی گفت: تعمیرگاه های سیار خودرو در مرزهای شلمچه و چذابه برای رفع مشکلات خودرویی زائران فعال است ، جایگاه های سوخت نیز تمام وقت در حال کار هستند و اسکان شبانه در موکب های مردمی برای زائران امکان پذیر است.
نجاتی افزود: خانه ها ، حسینیه ها و مساجد شهرهای مسیر تردد زائران نیز برای اسکان موقت آنان تدارک دیده شده است. 
به گزارش ایرنا حرکت تدریجی زائران اربعین حسینی از اول ماه صفر شروع شده و در تا چند روز مانده به اربعین حسینی به اوج خود می رسد.
مرز چذابه در ۱۱۰کیلومتر شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر ۲ گذرگاه رسمی تردد زائران اربعنی حسینی است.
اربعین پارسال ۵۵۰ هزار زائر از شلمچه و ۲۳۷هزار زائر چذابه برای حضور در همایش جهانی پیاده روی اربعین به نجف اشرف و کربلای معلا عزیمت کردند.
بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران و نیز تقویم عراق ، ۲۷مهر روز اربعین است.
۶۰۶۵ / ۶۰۳۷