حسین اسحاقی روز شنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها، اظهار داشت: هنرمندان سرمایه‌های ارزشمندی هستند که باید مورد حمایت قرار گیرند و اقدامات لازم برای بهره‌مندی آنها از تسهیلات صندوق اعتباری هنر...

حسین اسحاقی روز شنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها، اظهار داشت: هنرمندان سرمایه‌های ارزشمندی هستند که باید مورد حمایت قرار گیرند و اقدامات لازم برای بهره‌مندی آنها از تسهیلات صندوق اعتباری هنر فراهم شود.

وی با بیان اینکه صندوق هنر در قالب بیمه تامین اجتماعی، تکمیلی، کمک مستمری، طرح تکریم تسهیلات رفاهی و وام قرض‌الحسنه به اعضای خود خدمات ارائه می ‌کند، تصریح کرد: صندوق هنر در روزهای کرونا نیز اقدامات قابل توجهی از جمله پرداخت حق بیمه سه ماهه اعضای بیمه شده این صندوق و سایر خدمات را انجام داده است.

اسحاقی گسترش خدمات بیمه‌ای را از سیاست‌های اصلی صندوق اعتباری هنر دانست و افزود: طی سالیان گذشته عمده توجه این صندوق به مسائل بیمه‌ای اعضا معطوف شده تا با کاهش دغدغه‌های جدی هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران در زمینه امنیت شغلی، فعالیت‌های فرهنگی و هنری تداوم یابد.

وی اظهار داشت: بیش از ۲۰۰ هنرمند جنوب کرمانی از بیمه صندوق و تعدادی از تسهیلات بیمه، بیمه تکمیلی، مستمری و تسهیلات بانکی بهره‌مند شده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان آدرس صندوق اعتباری هنر را http://www.honarcredit.ir عنوان کرد و گفت: هنرمندان با مراجعه به این آدرس می‌توانند از شرایط و نحوه عضویت و مزایای آن مطلع شوند.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان با یک میلیون نفر جمعیت را تحت پوشش دارد.