محمد مظفری روز یکشنبه در نشست کارگروه  مراسم عزاداری محرم بیان کرد: ۲۰۰ هیات عزاداری استان بوشهر در روزهای اول ثبت‌نام، در سامانه بیرق اطلاعات خود را ثبت کردند و این نشان می‎‌دهد که بوشهر در...

محمد مظفری روز یکشنبه در نشست کارگروه  مراسم عزاداری محرم بیان کرد: ۲۰۰ هیات عزاداری استان بوشهر در روزهای اول ثبت‌نام، در سامانه بیرق اطلاعات خود را ثبت کردند و این نشان می‎‌دهد که بوشهر در اجرای ضوابط برگزاری عزاداری محرم پیشرو است.

وی با اشاره به تجربه برگزاری مناسب برنامه‌های شب قدر در مساجد استان بوشهر اظهار داشت: هیات‌های مذهبی این استان از بخش‌های پیشرو و خط اول جامعه در پیشگیری و اجرای پروتکل‌های بهداشتی کرونا است.

مظفری با اشاره به ابلاغ دستورالحمل ۱۷ گانه برگزاری مراسم سوگواری محرم به هیات‌های مذهبی بوشهر، گفت: ادارت تبلیغات شهرستان‌ها به همراه شبکه بهداشت و درمان باید نسبت به توجیه مسئولان ‌هیات‌ها اقدام کنند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر افزود: با رعایت پروتکل‌های اعلام شده هیات مذهبی می‌توانند مراسم ایام محرم را در قالب سخنرانی و روضه خوانی، با یک چهارم ظرفیت مکان و به مدت دو ساعت برگزار کنند.
مظفری با بیان اینکه شهرها و  روستاهای استان باید توسط شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، اصناف و دستگاه‌های اجرایی با سیاه پوشی مناسب آماده ماه محرم شوند بیان کرد: دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی استان باید با تولید محتوا و اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی بویژه در فضای مجازی در پررونق برگزار شدن محرم امسال تلاش کنند.
وی تاکید کرد: با همکاری دفتر بازرسی استانداری، نیروی انتظامی، سازمان تبلیغات و دانشگاه علوم پزشکی تیم‌های نظارتی با مدیریت فرمانداران سراسر استان در شب‌های محرم بر عملکرد هیات‌های مذهبی نظارت می‌کنند.

مظفری یادآوری کرد: هیات‌هایی که قصد برگزاری این مراسم را دارند باید در سامانه بیرق سازمان تبلیغات کشور ثبت نام کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با اشاره به تدوین دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا برای برگزاری عزاداری ایام محرم، گفت: برای بومی سازی این دستورالعمل‌ها براساس شرایط و اقتضاهای بوشهر جلسات کارشناسی با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری برگزار شد که نتیجه آن دستورالعمل ۱۷ بندی بود که محور برگزاری مراسم سوگواری است.

عبدالرضا سروستانی افزود: در پی تدوین این دستورالعمل استانی جلسه شورای تبلیغ استان برگزار و بنا شد در اجرای این دستورالعمل‌ها هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های اجرایی استان صورت گیرد.

وی یادآور شد: بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی، شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، مدیریت حوزه‌های علمیه استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیمای مرکز استان‌ها، نیروی انتظامی، دادگستری، سپاه پاسداران، اداره کل صنعت و معدن و اداره کل ورزش و جوانان در اجرای این پروتکل‌ها مسئولیت مستقیم دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر ادامه داد: کمیته تخصصی استان بوشهر با اضافه شدن برخی دیگر از دستگاه‌های لازم تشکیل شد تا با هم افزایی و هماهنگی مناسب سیاست‌های تدوین شده اجرا و مراسم سوگواری سیدالشهدا به لحاظ کمی و کیفی هر چه باشکوه‌تر برگزار شود.

سروستانی جامعه مذهبی بوشهر را کوشا و مقید خواند و ابراز امیدواری کرد با مدیریت صحیح از این شرایط به سلامت عبور کنیم.