به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از منطقه آزاد اروند، «اسعد العیدانی» شامگاه (شنبه 20 مهر) در نشست مشترک مسئولان بصره با اس...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از منطقه آزاد اروند، «اسعد العیدانی» شامگاه (شنبه 20 مهر) در نشست مشترک مسئولان بصره با استاندار خوزستان که در ستاد اربعین سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد اظهار کرد: حوادث اخیر عراق و ناآرامی هایی که در کشورمان داشتیم، حرف و حدیث هایی به وجود آورد تا شاید زائران استقبال نکنند اما پاسخ دندان شکنی به این موضوع داده شد.

 

استاندار بصره از تمامی مسئولان ایرانی بابت تلاششان برای کمک به تسهیل در ورود زائران به عراق و مهمان نوازی آنان قدردانی کرد و افزود: انتقال زائران به بصره و سپس نجف و کربلا، افتخاری بزرگ است که نصیب ما شده و امیدوارم میزبان خوبی برای آنها باشیم.

 

وی با بیان اینکه به دنبال ایجاد طرح و تسهیلاتی جدید برای انتقال زائران از شلمچه عراق به بصره هستیم اضافه کرد: امشب هنگام ورود به ایران، حجم ماشین های عراقی را مشاهده کردیم و به فکر ایجاد تسهیلاتی برای انتقال آنها به سمت عراق بودیم، در عراق نیز به دنبال این بودیم که چند راه مواصلاتی برای ورود زائران به کشور عراق از استان بصره ایجاد کنیم تا تردد زائران تسهیل شود.

 

العیدانی تصریح کرد: تمامی نظامیان، عملیاتی ها، شرکت های خصوصی و عمومی در کنار مردم برای تردد زائران حسینی بسیج شده و هر چه در توان داشتند را به میدان آورده اند.

 

وی از حرکت روزانه پنج سرویس خط قطار شهری از استان بصره به شهرهای عراق خبر داد و گفت: با توجه به پیش بینی افزایش تردد زائران در نیمه هفته جاری تلاش می کنیم که سرویس دهی این قطارها را تا حد امکان بیش از پیش افزایش دهیم.

 

وی حضور در مرز شلمچه و خروج حدود یک میلیون زائر از این مرز به عتبات عالیات را حاوی پیامی روشن به جهانیان دانست و یاد آور شد: دو ملت ایران و عراق تکامل یافته یکدیگر و دارای اتفاق نظر در همه امور هستند و در خدمت به زائران وجه مشترکی دارنذ که امیدوارم این مهم را به صورت شایسته ارائه دهیم.

 

استاندار بصره با بیان اینکه از مسیر بصره تا کربلا و نجف تمام خدمات دهی به زائران از سوی مردم عراق انجام می شود ابراز کرد: مردم عراق در زمینه خدمت به زائران حسینی از یکدیگر سبقت می گیرند و این هیچ دلیلی به غیر از عرض ارادت به امام حسین (ع) ندارد.

 

وی با اشاره به اینکه  خوشحال هستیم امسال شمار زائران چندین برابر سال های قبل است که برای حضور در اربعین حسینی وارد کشور عراق شده اند.

 

وی با ابراز امیدواری از اینکه زائران حسینی با سلامت به کشور برگردند و خواسته ای به غیر از دعای خیر از آنها نداریم افزود: گذرگاه تردد زائران حسینی در سمت عراق را آماده کردیم که در زمینی به مساحت ۴۵ هکتار طراحی می شود؛ دفاتر اداری و اماکنی برای استراحت زائران حسینی و خدمات رسانی های مختلف نیز آماده شده است.

 

پایان پیام/660