به گزارش ایرنا ابوذر کوثری روز جمعه با حضور در منزل حجت الاسلام والمسلمین سیدضیاء الدین طباطبایی از علمای برجسته سیستان و بلوچستان اظهارداشت: استفاده از ظرفیت‌های ارزشمند انسانی و فرهنگی و س...

 به گزارش ایرنا ابوذر کوثری روز جمعه با حضور در منزل حجت الاسلام والمسلمین سیدضیاء الدین طباطبایی از علمای برجسته سیستان و بلوچستان اظهارداشت: استفاده از ظرفیت‌های ارزشمند انسانی و فرهنگی و سیاسی فارغ از طیف بندی‌های قومی و مذهبی گامی اساسی در تحول سیستان و بلوچستان و توسعه همه جانبه آن است.

 وی با اشاره بر نقش مهم روحانیون ، اساتید دانشگاه و نخبگان دارای فکر و اندیشه خلاق در پیشرفت اهداف جامعه گفت: ایجاد فضای همدلی و هم‌افزایی برای گذر از شرایط فعلی جامعه به شرایط مطلوب بسیار موثر است. 
وی افزود: توسعه اجتماعی، فرهنگی و سیاسی سیستان و بلوچستان مهم‌ترین وظیفه حوزه معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان اظهارداشت: بدون پیشرفت و تحول در این حوزه‌ها رسیدن به توسعه اقتصادی و توسعه متوازن و همه جانبه استان امری دشوار است.

وی با بیان ضرورت هوشمندی مدیران سیاسی در جهت حفظ وحدت و همگرایی و توجه به توانمندی ها و ظرفیت های استان گفت: توجه به امر شایسته سالاری در انتصابات مدیران امری مهم در توفیق مدیریت استان است.
حجه الاسلام و المسلمین سید ضیاالدین طباطبایی نیز با اشاره به وقایع اوایل انقلاب و انسجام و همدلی بین خود، مولوی عبدالعزیز و آیت الله کفعمی در زمینه مبارزات انقلابی و برگزاری نشست‌ها و راهپیمایی‌ها گفت: مردم نقش مهمی در به‌وجود آمدن انس و الفت در جامعه بواسطه خواص و جلوگیری از هر گونه اختلاف دارند.
وی با تاکید بر شایسته سالاری و پرهیز از دخالت دادن قومیت و مذهب در انتصاب‌ها؛ مدیران را به تقوی، صداقت،خدمتگزاری و توجه به آخرت توصیه کرد.