بهترین روش برای ثبت آگهی استخدام کدام است؟  تردیدی نیست که برای انجام فعالیت‌ها در یک کسب‌و‌کار، به جذب نیرو و انتشار آگهی استخدام در فرصت‌های شغلی مورد نظر کارفرما نیاز خواهد بود. همچنین برای ...

 ثبت آگهی استخدام
تردیدی نیست که برای انجام فعالیت‌ها در یک کسب‌و‌کار، به جذب نیرو و انتشار آگهی استخدام در فرصت‌های شغلی مورد نظر کارفرما نیاز خواهد بود. همچنین برای توسعه فعالیت‌ها، کارفرمایان چاره‌ای جز جذب نیروی متخصص و درج آگهی استخدام در منابع کاریابی مختلف نخواهند داشت. درنتیجه ثبت آگهی استخدام در منابع کاریابی، یکی از اقدامات موردتوجه در کسب‌وکارهای مختلف است.
بااین‌حال برخی از کارفرمایان بدون توجه به کارایی روش‌های درج آگهی استخدام، تنها از روش‌های سنتی برای انتشار آگهی استخدام و جذب نیروی مورد نظر خود استفاده می‌کنند. این در حالی است که با استفاده از منابع کاریابی نوین، می‌توان در سریع ترین زمان ممکن نیروی کار مورد نیاز را استخدام نمود. در ادامه این مطلب، به معرفی بهترین روش های موجود برای ثبت آگهی‌های استخدامی می‌پردازیم.


چرا انتشار آگهی استخدامی برای کسب‌وکارها حیاتی است؟


درج آگهی استخدام در منابع کاریابی مختلف را می‌توان مهم‌ترین روش، برای ایجاد ارتباط بین کارجو و کارفرما دانست. در حقیقت کارفرمایان مختلف با ثبت آگهی استخدام خود در منابع کاریابی و سایت های معتبر، نیازمندی‌های شغلی خود را در معرض دید مخاطبان قرار می‌دهند.
همچنین کارفرمایان با ثبت آگهی‌های استخدام خود در سایت های معتبر و موسسات کاریابی، برند خود را در مقایسه با برند سایر رقبا در موقعیتی برتر قرار می‌دهند. درنتیجه درحالی‌که تعداد نیروهای کار متخصص و ماهر همچنان از نیاز بازار کار کمتر است، این شرکت‌ها می‌توانند در سریع ترین زمان ممکن به نیروی کار متخصص دسترسی داشته باشند.
چنانچه نسبت به درج آگهی استخدام خود در یک سایت کاریابی معتبر اقدام کنید، می‌توانید افراد جویای کار و افراد شاغلی را که به دنبال شغل بهتری هستند، از فرصت‌های استخدامی خود مطلع کنید. به‌عنوان‌مثال با ورود به جاب ویژن کارفرمایان، فرصت انتشار آگهی استخدام رایگان و اطلاع‌رسانی شغلی به بیش از 1 میلیون مخاطب را خواهید داشت.
اگر کارفرمایان نسبت به ثبت آگهی‌های استخدامی خود در منابع کاریابی اقدام نکنند، افراد جویای کار از فرصت‌های استخدامی جدید مطلع نخواهند شد. این موضوع موجب می‌شود تا کارجویان در شرکت‌های رقیب مشغول به کار شوند. درنتیجه با از دست رفتن فرصت استخدام نیروی کار متخصص، زمان زیادی هم بابت پیدا کردن نیروی مورد نظر کارفرما صرف خواهد شد.
این در حالی است که شرکت‌ها با درج آگهی استخدام خود در سایت های معتبر، برند خود را ارتقا می‌دهند. به شکلی که با درج مزایای شغلی مناسب، پیشنهاد حقوق و دستمزد بسیار خوب و بیان توضیحاتی درباره فرهنگ‌سازمانی شرکت و ارائه شرایط کاری منعطف در متن آگهی استخدامی، شرکت‌ها به‌راحتی می‌توانند نیروی متخصص مورد نیاز خود را جذب نمایند.


روش‌های موجود برای درج آگهی استخدام


اکنون‌که با اهمیت انتشار آگهی استخدام در منابع کاریابی آشنا شدید، بهتر است به روش‌های مختلفی که برای ثبت آگهی استخدام وجود دارد نگاهی بیندازیم. یکی از روش‌های رایجی که برای درج آگهی استخدام و جذب نیروی کار مورد‌توجه کارفرمایان قرار دارد، انتشار آگهی استخدام در روزنامه‌های کثیرالانتشار است.
از معایب این روش از درج آگهی استخدامی می‌توان به محدود بودن جامعه مخاطبین، عدم دسترسی راحت و سریع افراد جویای کار به آگهی‌های استخدامی و مدیریت دشوار رزومه های دریافتی کارجویان اشاره کرد. ثبت آگهی‌های استخدامی در دفاتر کاریابی معتبر، یکی دیگر از روش‌هایی است که کارجو و کارفرما را به یکدیگر معرفی می‌نماید.
معمولا موسسات کاریابی با انجام بررسی‌های اولیه، افراد جویای کار را به کارفرمایان معرفی می‌نمایند. درنتیجه ممکن است کارفرما به رزومه های تمام افراد جویای کار دسترسی نداشته باشد. در این روش، بانک رزومه های کارجویان در اختیار موسسات کاریابی خواهد بود. به شکلی که کارفرما دسترسی سریع و مستقیمی به رزومه های تمام کارجویان نخواهد داشت.
به همین دلیل استفاده از این روش برای جذب نیرو، چندان موردتوجه کسب‌وکارها قرار نگرفته است. این در حالی است که امروزه با گسترش استفاده روزافزون از اینترنت، منابع کاریابی آنلاین جایگاه ویژه‌ای در بازار کار پیدا کرده‌اند. به شکلی که می‌توان انتشار آگهی استخدامی در سایت های کاریابی را به‌عنوان بهترین روش برای جذب نیرو معرفی نمود. در ادامه به ارائه توضیحات بیشتر در این رابطه خواهیم پرداخت.


بهترین روش برای ثبت آگهی استخدام


بر اساس مطلبی که سایت clearancejobs منتشر کرده است، نخستین کاری که در حدود 80 درصد از افراد جویای کار برای کاریابی انجام می‌دهند، جستجوی شغل در گوگل است. همچنین خوب است بدانید که در حدود 30 درصد از تمام جستجوهای صورت‌ گرفته در گوگل، در ارتباط با فرصت‌های شغلی هستند. این آمارها نشان می‌دهند که منابع کاریابی آنلاین، جایگاه بسیار منحصربه‌فردی در حوزه کاریابی و استخدام دارند.
کارفرمایان می‌توانند با تعیین شرایط استخدامی مورد نظر خود، نسبت به ثبت آگهی استخدام در منابع کاریابی آنلاین اقدام کنند. انتشار آگهی استخدام در شبکه‌های اجتماعی که به شکل تخصصی به درج آگهی استخدامی می‌پردازند، یکی از بهترین روش های موجود برای درج آگهی استخدام است.
همچنین انتشار آگهی استخدام در نرم‌افزارهای کاریابی، از دیگر روش‌های نوین برای جذب نیروی کار مورد نیاز کارفرما است. این در حالی است که هم‌اکنون سایت های کاریابی و استخدام با ارائه امکانات متعدد و با در اختیار داشتن جامعه بزرگی از افراد جویای کار، به‌عنوان بهترین روش برای ثبت آگهی استخدامی شناخته می‌شوند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین امکاناتی که سایت های کاریابی در اختیار کارفرمایان قرار می‌دهند، اشاره خواهیم کرد.


امکانات سایت‌ های کاریابی برای کارفرمایان


سایت های کاریابی با ارائه امکاناتی مانند معرفی دوره های آموزشی و رزومه ساز، نظر کارجویان بسیاری را به خود جلب کرده‌اند. از طرف دیگر بسیاری از شرکت‌های بزرگ و معتبر هم ترجیح می‌دهند برای ثبت آگهی استخدام خود در فرصت‌های شغلی مختلف، از امکانات یک سایت کاریابی استفاده کنند.
شرکت‌های بزرگی مانند فروشگاه‌های زنجیره‌ای کوروش، شاتل، اسنپ، خدمات ارتباطی ایرانسل، ارتباطات سیار ایران (همراه اول)، همکاران سیستم، گروه صنعتی گلرنگ، گروه صنعتی زر، شرکت سفرهای علی‌بابا و دیجی کالا، تنها برخی از شرکت‌هایی هستند که اخیرا نسبت به انتشار آگهی استخدام خود در سایت های کاریابی اقدام کرده‌اند. در ادامه، به برخی از امکانات سایت های کاریابی اشاره شده است:
-    امکان درج آگهی استخدام در بازه زمانی مورد نظر
-    اطلاع‌رسانی شغلی به افراد جویای کار مورد نظر کارفرما
-    دسترسی به بانک رزومه کارجویان
-    دسترسی به نتایج آزمون‌های شخصیت شناسی، فایل‌ معرفی صوتی و نمونه کارهای کارجویان
-    اختصاص پنل کاربردی برای مدیریت و ارزیابی رزومه‌ها
-    امکان انتشار آگهی استخدام در صفحه اختصاصی شرکت در سایت های کاریابی
-    امکان دریافت نتایج تحلیلی از ویژگی‌ها و مشخصات افراد جویای کار
-    استخدام باکیفیت و سریع بر اساس داده‌های تحلیلی
-    امکان شرکت در نمایشگاه کار
-    ارائه تعرفه‌های متنوع برای انتشار آگهی استخدام


جمع‌بندی


هیچ کسب‌وکاری را نمی‌توان یافت که بدون جذب نیروی ماهر و توانمند، رشد و موفقیت را تجربه کرده باشد. در حقیقت یکی از مهم‌ترین عواملی که موجب توسعه فعالیت‌های یک کسب‌وکار می‌شود، داشتن منابع انسانی ارزشمند، باتجربه و متخصص است. به همین دلیل است که ثبت آگهی استخدام در منابع کاریابی مختلف، همواره یکی از نیازهای اصلی تمام شرکت‌ها و سازمان‌ها بوده است.
دراین‌بین موضوعی که معمولا کمتر موردتوجه قرار می‌گیرد، استفاده از بهترین روش درج آگهی استخدام است. به شکلی که با استفاده از منابع کاریابی آنلاین و سایت های کاریابی شناخته‌شده و معتبر، می‌توان در سریع ترین زمان ممکن نسبت به استخدام نیروی کار مورد نظر اقدام نمود. در این مقاله ضمن معرفی روش‌های مختلفی که برای ثبت آگهی استخدام وجود دارد، بهترین روش های ثبت آگهی شغلی را معرفی نمودیم.