حلیم غذایی با کالری بالا و از غذاهای سنتی منطقه خاورمیانه است، مواد اولیه آن که گندم و گوشت است بسیار سالم است و نهایتا مخلوط این مواد با افزدونی های خوشمزه بسیار مقوی و سرشار از آهن می باشد.

حلیم صبحانه ای کامل و خوشمزه، منبع عالی پروتئین و کلا غذایی دیر هضم است و هر زمان که مصرف شود تا ساعت ها احساس گرسنگی نخواهید کرد. در ماه رمضان استقبال از این غذا به عنوان سحری و افطاری و همینطور در ماه محرم حلیم یکی از نذوراتی است که بسیار پرطرفدار است، البته طبخ آن زمان بر است و برای اینکه ته نگیرد مرتبا هم می زنند که انصافا پر زحمت است از اینرو گمان می رفته  لغت حلیم از ریشه حلم و بردباری گرفته شده باشد. حلیمی مرغوب است که در اثر پخت درست کش بیاید، با این اوصاف  اگر دچار قند یا چربی خون هستید باید توجه داشته باشید که شکر و روغن با آن استفاده نکنید یا حداقل ممکن را مصرف کنید. حلیم معمولا با سرشیر، دارچین، کنجد، شکر و گوشت ریز شدهٔ مرغ یا بوقلمون تزیین می شود. افزودنی ها که برای حلیم استفاده می شود کاملا سلیقه ای است و بعضی حلیم را با نمک و برخی با شکر میل می کنند. 

در اینجا بهترین آش و حلیم را معرفی میکنم آش و حلیم سعید (سید مهدی سابق سعادت آباد) با محصولی با کیفیت تر توسط آقای سعید محمدپور مدیر مجموعه به کار خود پرقدرت تر ادامه میدهد با همان مدیریت سابق و پرسنل متعهد پذیرای شما میباشد.
آدرس:تهران.سعادت اباد.میدان کاج.ضلع شمال شرقی میدان.جنب بستنی فروشی.آش و حلیم سعید
Tell:02122063633—02126743341__02122129264

اینستاگرامashkade_said@
   www.ashkadesaid.ir

آش کده سعید