عباس جهانگیرزاده روز چهارشنبه در تشریح نتایج سفر وزیر جهاد کشاورزی به  منطقه مغان  به خبرنگار ایرنا افزود:  با توجه به اینکه اراضی زراعی منطقه دچار خسارت و تنش شده و تولید محصول کشاورزان نیز...

عباس جهانگیرزاده روز چهارشنبه در تشریح نتایج سفر وزیر جهاد کشاورزی به  منطقه مغان  به خبرنگار ایرنا افزود:  با توجه به اینکه اراضی زراعی منطقه دچار خسارت و تنش شده و تولید محصول کشاورزان نیز کاهش چشمگیری یافته  قرار بر این شد تا خسارت زارعان از سوی صندوق بیمه کشاورزی جبران شده و تسهیلات مالی نیز به آنها پرداخت شود.

وی اضافه کرد: همچنین قرار شد تا  ۱۰ هزار هکتار از اراضی زهدار  منطقه مغان  زهکشی شود.

او با اشاره به اختلافات عشایر ساکن در محدوده شرکت‌های کشت و صنعت مغان و پارس با این شرکت‌ها گفت: وزیر جهاد کشاورزی در مورد رفع و حل و فصل عادلانه این اختلافات تا سه ماه آینده قول مساعد داد.

جهانگیرزاده همچنین به اجرای طرح بزرگ پایاب سد خداآفرین در سه شهرستان پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز مغان اشاره کرد و گفت: با دستور رییس جمهوری و پیگیری وزیر جهاد کشاورزی اعتبارات لازم برای تکمیل این پروزه  تامین خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی در سفری ۲ روزه به استان اردبیل از طرح های کشاورزی شهرستان‌های مختلف استان از جمله پارس آباد مغان بازدید کرد.