به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، آیین اختتامیه هفدهمین جشنواره...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند،آیین اختتامیه هفدهمین جشنواره ی ملی خوشنویسی رضوی شامگاه (13 آذر) با حضور مسئولین  کشوری و استانی و جمعی از هنرمندان در مجتمع ایثار برگزار و برگزیدگان جشنواره در بخش ها مختلف معرفی و تجلیل شدند .

بنا بر آراء هیات داوران این جشنواره متشکل اساتید یدالله کابلی خوانساری، کرمعلی شیرازی و احمد عبدالرضایی از استادان برجسته و عضو شورای ارزشیابی هنری انجمن خوشنویسان ایران، استاد علی اشرف صندوق آبادی قائم مقام شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران و استاد مهدی اسماعیلی مود، برگزیدگان به شرح زیر معرفی شدند:

در خط نستعلیق هیات داوران لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه ی نقدی خود را به عنوان برگزیده اول  به «حامد فقیهی بادجانی» از استان قم، برگزیده دوم به «هادی آقایی» از استان البرز و برگزیده سوم را به صورت مشترک به «فرزاد مرادی اصل» از استان لرستان و «سید علیرضا مطلبی» از استان مازندران اهدا کردند.

همچنین در بخش اساتید رشته نستعلیق هیات داروان ضمن اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقایان نیما الیکایی از استان البرز، احد صباحی کیا از استان ایلام، علی خیری حبیب آبادی از استان اصفهان و هادی سیدخوانی از خراسان رضوی، تندیس جشنواره و لوح تقدیر و جایزه نقدی را به عنوان برگزیده به «سید پیمان سادات نژاد» از استان ایلام اهدا کردند.

هیات داوران در بخش شکسته نستعلیق نیز لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه ی نقدی خود به عنوان برگزیده اول به « امیر دانش مراغی» از آذربایجان شرقی اهدا کردند و « محمد مهدی فیروزی» از استان تهران به عنوان برگزیده دوم و «علی اکبر زرقی» از استان خراسان رضوی به عنوان برگزیده سوم در بخش شکسته نستعلیق معرفی و تجلیل شدند.

عنوان برگزیدگان اساتید در رشته شکسته نستعلیق نیز به «شمس الدین مرادی» و «سید محمد فاتح سیدنطنزی» از استان  تهران ختصاص یافت.

در بخش نسخ هیچ یک از آثار حائز رتبه ی اول نشد و لوح تقدیر و جایزه نقدی  رتبه ی دوم این بخش به «عذرا عبدله پور» از اصفهان و رتبه سوم نیز مشترکاَ به «سحر فرید» از تهران و «حمید مکانیک» از خراسان رضوی اهدا شد.

همچنین هیات داوران در بخش ثلث لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه ی نقدی خود را به ترتیب نفرات اول تا سوم به «مجید داستانی» از قم، «احسان کاظمی» از تهران و «نفیسه تقوی» از استان قم اهدا کردند.

در بخش نقاشی‌ نیز هیات داوران هیچ یک از آثار را حائز رتبه اول ندانست و لوح تقدیر و جایزه نقدی را به عنوان برگزیده دوم این بخش به « حمیدی ابراهیمی» از تهران و برگزیده سوم را مشترکاَ به « کبری براتی» از اصفهان، «علی طوسی ثانی» از خراسان رضوی تقدیم کردند.

هیات داوران تندیس جشنواره و جایزه نقدی در بخش اساتید رشته نسخ و ثلث را به « فرهاد شیرخانی» از خراسان رضوی تقدیم کردند.

پایان پیام/375