به  گزارش ایرنا، آئین اختتامیه جشنواره نمایشنامه نویسی استان همدان به صورت مجازی در روز پنجشنبه برگزار شد و آثار رسیده به این رویداد در دو بخش اصلی و هنرجویان داوری شد.  از هر بخش ۹ اثر به عنوان کاندیدا توسط هیات داوران انتخاب شده بود و از این میان در بخش هنرجویان نسا بخشی نویسنده نمایشنا...

به  گزارش ایرنا، آئین اختتامیه جشنواره نمایشنامه نویسی استان همدان به صورت مجازی در روز پنجشنبه برگزار شد و آثار رسیده به این رویداد در دو بخش اصلی و هنرجویان داوری شد. 

از هر بخش ۹ اثر به عنوان کاندیدا توسط هیات داوران انتخاب شده بود و از این میان در بخش هنرجویان نسا بخشی نویسنده نمایشنامه «آسیاب به نوبت»، سید مهرداد کاووسی حسینی نویسنده نمایشنامه «ربات و آدم»، امید نوعی شاد نویسنده نمایشنامه «حقوق شکم»، وحید غفاری نویسنده نمایشنامه «وارث» و وحید نظری نویسنده نمایشنامه «آخرین پک» بدون اولویت به عنوان برگزیده معرفی شدند.

در بخش اصلی نمایشنامه‌های «بی‌رگ ترین امیر جهان» نوشته روح اله صالحی و «رسم نامیمون» نوشته بهنام میرزایی تجلیل شد.

در این بخش نمایشنامه « شاه کشی به رسم فیروزخان» نوشته بهروز ناصرشریعتی رتبه سوم را کسب کرد؛ نمایشنامه «از چشم آتش می‌چکد» به نویسندگی سجاد طهماسبی به عنوان رتبه دوم شناخته شد و نمایشنامه «خروس» به نویسندگی مزدک مهیمنی موفق به کسب رتبه نخست شد.

مدیرکل  فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در این آئین گفت: این رویداد در راستای تقویت نمایش‌نامه نویسی، ترویج فرهنگ والای ایرانی اسلامی و شناسایی و رشد استعدادها در این حوزه برگزار شده است. 

احمدرضا احسانی خاطرنشان کرد: موضوع نمایشنامه ها آزاد بود و پرداختن به مضامین ملی و  مذهبی، بهره گیری از دست مایه های فرهنگی بومی و ارزشهای دفاع مقدس با استفاده صحیح از عناصرتشکیل دهنده درام در اولویت بود. 

او تاکید کرد: این آثار حاصل ذوق و استعداد هنرمندان و نویسندگان همدانی است که به درستی مورد بررسی و داوری قرار گرفت.

 احمد بیگلریان، عباس شیخ بابایی و رسول کرمی داوران جشنواره نمایشنامه نویسی استان همدان بودند.