دفتر ریاست جمهوری عراق در بیانیه ای روز شنبه اعلام کرد که برهم صالح با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد،درباره اوضاع عراق و بحران در سوریه تلفنی گفت و گو کرده است.  در این گفت و گو در خصوص تحولات اخیر در عراق، تلاش های انجام شده برای برقراری دوباره ثبات در کشور و انجام تحقیقات درباره...

دفتر ریاست جمهوری عراق در بیانیه ای روز شنبه اعلام کرد که برهم صالح با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد،درباره اوضاع عراق و بحران در سوریه تلفنی گفت و گو کرده است. 

در این گفت و گو در خصوص تحولات اخیر در عراق، تلاش های انجام شده برای برقراری دوباره ثبات در کشور و انجام تحقیقات درباره حوادث خشونت بار اخیر و مجازات مقصران و مسوولان این حوادث تلخ که جان تعداد زیادی از عراقی ها را  گرفت، بحث و گفت و گو شد. 

برهم صالح همچنین درباره تحولات ناشی از حمله ترکیه به شمال سوریه با گوترش سخن گفت و این  اقدام ترکیه را به منزله یک تنش آفرینی خطرناک بر ضد امنیت منطقه دانست. 

رییس جمهوری عراق خواستار تمرکز  تلاش های بین المللی برای پایان دادن فوری به جنگ و جلوگیری از بروز فاجعه انسانی و همچنین ممانعت از  عناصر تروریستی جهت سازماندهی دوباره و تهدید منطقه و جهان شد. 

تکمیل می شود...