حسن شجاعی عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با انتقاد از بی‌توجهی دولت به تذکرات مکرر نمایند...

حسن شجاعی عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با انتقاد از بی‌توجهی دولت به تذکرات مکرر نمایندگان مجلس نسبت به تعیین تکلیف ارز 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی، گفت: متأسفانه نمایندگان مجلس در دوره دهم، قانونی را تصویب کردند که بدون حساب و کتاب ارز 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی اختصاص یافت.

وی افزود: باید مشخص شود که دولت ارز 4200 تومانی را که قرار بوده برای واردات کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم در جهت مقابله با تحریم‌ها هزینه شود را، کجا هزینه کرده است؟

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس تصریح کرد: البته مشخص است که این میزان ارز در کجا هزینه شده؛ دولت ارز 4200 تومانی را به دلیل خلاء قانونی که مجلس آن را پُر نکرد، به شرکت‌ها و واردکنندگانی داد که هیچ تعهدی نسبت به واردات کالاهای اساسی نداشتند.

شجاعی ادامه داد: شرکت‌ها و واردکنندگانی که تعهدی به مقابله با تحریم‌ها و واردات کالاهای اساسی مردم نداشتند، ارز 4200 تومانی را دریافت کرده و کالاهایی از قبیل غذای سگ، شکلات و برخی دیگر از کالاهای لوکس را وارد کرده‌اند که دلیل این اقدام دولت باید مشخص شود.

عضوکمیسیون اصل 90 مجلس در پایان خاطرنشان کرد: طبق تصمیمی که در کمیسیون اصل 90 مجلس گرفته‌ایم، مقرر شده تا روند بررسی نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی در یکی از جلسات هفته آینده این کمیسیون آغاز شود ودر سلسله نشست‌هایی جلساتی با دولت و نمایندگانی از دستگاه‌های نظارتی داشته باشیم.

انتهای پیام/