علیرضا صحراگرد شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دلیل شدت رگبارها در برخی از مناطق به خصوص مناطق۳، ۶، ۸ و ۹ به دلیل جوابگو نبودن حجم کانال ها، برخی از نقاط نظیر بزرگراه شهید...

علیرضا صحراگرد شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دلیل شدت رگبارها در برخی از مناطق به خصوص مناطق۳، ۶، ۸ و ۹ به دلیل جوابگو نبودن حجم کانال ها، برخی از نقاط نظیر بزرگراه شهید کلانتری مقابل هتل پردیسان، راستگرد پل انقلاب، تقاطع مصلی و چمن، بلوار حر و چهار راه استانداری‌ حاشیه خیابان بهار دچار رواناب شد که به همت نیروهای خدمات شهری موارد به سرعت مرتفع شد.
وی بیان کرد: با توجه به اخطاریه هواشناسی مبنی بر بارش باران طی امروز و روزهای آتی، تمامی امکانات خدمات شهری برای مقابله با هر گونه آب‌افتادگی در سطح شهر بصورت آماده باش درآمده است.
صحراگرد افزود : ۶۹ تانکر، ۹ پمپ خودمکش، ۹۰ موتور پمپ سیار و ۱۰ هزار کیسه شن در سطح شهر مستقر شده و با شروع بارش‌ها به‌کارگیری شد.
وی خاطرنشان کرد: بیش از هزار نفر نیروی کارگری برای رفع هرگونه آب افتادگی در سطح شهر مشغول فعالیت هستند.
طبق اعلام هواشناسی خراسان رضوی، با ورود سیستم بارشی جدید در این استان از عصر امروز در روز یکشنبه بارشها شدت می‌گیرد و بارش شدید باران در برخی نقاط همراه با رعد و برق و بارش تگرگ، وزش باد شدید وقوع صاعقه و در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف پیش‌بینی شده است.
بنا بر این گزارش میزان بارش پیش بینی شده بر اثر فعالیت این سامانه بارشی که تا ظهر روز چهارشنبه هفته‌جاری در خراسان رضوی ادامه دارد بین ۱۰ تا ۵۰ میلی‌متر رخ خواهد بود.