به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی روز شنبه در نشست ستاد احیای امر به معروف افزود: از جمله این ضوابط آموزش دادن به افرادی که با ستاد همکاری دارند ، بازنگری پالایش و گرفتن نیرو...

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی روز شنبه در نشست ستاد احیای امر به معروف افزود: از جمله این ضوابط آموزش دادن به افرادی که با ستاد همکاری دارند ، بازنگری پالایش و گرفتن نیروهای جدید، اجرای طرح عفاف و قانون حمایت از امر به معروف کنندگان و فعال کردن ظرفیت آنها است.

وی به فعال کردن قانون شهروندی و توجه به آسیب‌های اجتماعی نیز اشاره کرد.

امام جمعه میبد در ادامه درخواست کرد افزایش تعامل و همکاری و ارتباط با ستاد امر به معروف و نهی از منکر از سوی مسوولان مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار میبد هم گفت: گاهی اتفاق‌هایی در شهر می‌افتد که چهره شهر را تحت الشعاع قرار می‌دهد و علی رغم وجود یک سری قانون‌ها برای روان‌تر کردن امور و برخورد با جرائم ، ارتباط چهره به چهره از سوی مسوولان مجموعه‌های مرتبط در این حوزه می‌تواند اثرگذار و مانع از روی دادن اتفاق‌ها و مسائل یاد شده باشد.

حسین فلاح افزود: تا به حال همه ارگان‌های مرتبط مانند سپاه و بسیج و نیروی انتظامی و ستاد امر به معروف و نهی از منکر مسائل را با حساسیت دنبال کرده و منشاء خیر بوده‌اند.  

قائم مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد نیز گفت:میبد یکی از شهرهای پیش‌رو در ارتباط با امر به معروف و نهی از منکر است.

سید علی محمد حسینیان افزود: تشکیل هیات‌های اندیشه‌ورز و ارتباط با دانشگاه‌های استان و اساتید دلسوز که واقعا ظرفیت‌های خوبی دارند مورد توجه قرار گرفته‌است ، همچنین تشکیل گروه‌های جهادی که دستورالعمل دارد نیز ‌می‌تواند به خصوص در این شهرستان دنبال شود.

دادستان میبد هم گفت : قانون حمایت از امر به معروف و نهی از منکر که در آن الگوی  رفتاری و وظایف اعضای ستاد و مسئولیت رسته‌های دولتی تعیین شده باید از سوی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر مورد توجه قرار گیرد.

علی باقرپور نسبت به آموزش دادن نیروهای امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد.

فرمانده بسیج ناحیه میبد هم گفت : سپاه و بسیج شهرستان در همه پایگاه‌های خود به نوعی خدمت امر به معروف و نهی از منکر را نیز مورد توجه قرار داده و سعی شده در همه محله‌ها به آسیب شناسی پرداخته شود.

سرهنگ دوم پاسدار مصطفی بهشتی افزود: جلسه‌هایی هم در فرمانداری برگزار شده و همه زوایای آسیب‌های اجتماعی ارائه و مورد بررسی قرار گرفته‌است.

۲۵ نفر در ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان میبد فعال هستند.

گزارش دیگری حاکیست امام جمعه میبد با اشاره به اینکه اسلام دین تمدن‌ساز است ، گفت: اگر مفاهیم اسلامی به درستی استخراج ، عرضه و پیاده سازی شوند ، سازنده تمدنی هستند که زندگی بشر را ساماندهی کرده و جهت‌ معین می‌دهند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی روز شنبه در کارگاه ولایت در مصلی آیت الله اعرافی میبد افزود: همه رویدادها و تحولات بشر می‌تواند با نظریه اسلام تمدن ساز ساماندهی شوند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی نیز بر پایه نظریه اسلام تمدن ساز بنا شده‌است.

امام جمعه میبد در ادامه اظهار کرد: معارف اسلامی شامل احکام و موضوعات دینی مجموعه‌ای وسیع و گسترده است  و حجم بسیاری از گزاره‌ها در لایه‌های اجتهادی و کاوش و تحقیقی معارف اسلام است.

اعرافی ادامه داد: حجم گسترده ای از گزاره‌های معارف اسلامی در همه قلمروهای  فکری ، فلسفی ، اخلاقی ، اقتصاد ، سیاست ، فرهنگ و خانواده وجود دارد که بعضی از آنها واضح و بعضی نیز نیاز به سوال و تحقیق و کاوش دارد.

رییس شورای فرهنگ عمومی میبد تصریح کرد: این حجم از معارف همه سلسله‌وار به هم مرتبط هستند و منظومه‌ای دارای نظام و به صورت دانه‌های تسبیح است که در دل آنها نخی برای ارتباط دادن بین دانه‌ها وجود دارد.

وی گفت: نظریه تمدن ساز اسلام پشتوانه طرح‌هایی مانند ولایت است.

کارشناس کلام اسلامی نیز در حاشیه این کارگاه گفت: در طرح ولایت زیربنایی‌ترین مفاهیم شامل معرفت‌شناسی ، خداشناسی ، انسان‌شناسی ،فلسفه اخلاق و حقوق و سیاست مورد بررسی قرار می‌گیرد.

حجت‌الاسلام مهدی قاسمی فیروزآبادی افزود:این طرح به صورت بومی در میبد و اردکان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کرونا و با هماهنگی مسوولان شبکه بهداشت در حال پیاده سازی و اجرا است.

این کارگاه به مدت ۲۵ روز است که هر روز با حضور ۹۰ تا ۱۰۰ نفر از اقشار مختلف و با سنین بالا  برگزار شده‌است.