سعید حاجیان یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برگزاری هر گونه آیین و اجتماع از جمله جشن، عروسی، اعیاد ملی و مذهبی، مجالس ختم و عزا در منازل، تکایا ، حسینیه‌ها و مساجد تا اطلاع ثا...

سعید حاجیان یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برگزاری هر گونه آیین و اجتماع از جمله جشن، عروسی، اعیاد ملی و مذهبی، مجالس ختم و عزا در منازل، تکایا ، حسینیه‌ها و مساجد تا اطلاع ثانوی ممنوع است و با برگزارکنندگان و بانیان این تجمع‌ها برخورد قانونی می‌شود.

وی افزود:متاسفانه بعضی از همشهریان به رغم تذکر و توصیه‌های مسوولان و متخصصان بهداشت و مراجع دینی، خطر ابتلا به ویروس کرونا را جدی نگرفته و اقدام به برپایی مراسم می‌کنند.

فرماندار شادگان گفت: در چند روز گذشته ۲ مراسم عزاداری در این شهرستان برگزار شد که دادستان با آنها برخورد جدی کرد.

حاجیان تصریح کرد: وجه تمایز این ویروس سرعت انتقال و ماندگاری طولانی آن است و مراودات و اجتماع سهم بسزایی در تکثیر و انتشار آن دارد که باید از هرگونه اجتماع پرهیز شود.

وی افزود: امروز تنها حضور خدمت‌رسانان به مردم در بیرون از خانه ضروری است تا باری از دوش جامعه مبتلا به کرونا برداشته و دردی از شهر دوا کنند.

فرماندار شادگان به اعمال برخی محدودیت‌ها در بازارهای محلی شهرستان اشاره کرد اظهار داشت: مردم باید با همکاری بیشتر، مسوولان و دیگر هموطنان خود را برای مبارزه با این ویروس جهانی یاری کنند.