...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری شبستان، «محسن حاجی میرزایی» در اختتامیه چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد که در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد با اشاره به پنجاهمین سالگرد جشنواره رشد گفت: تلاش نظام تعلیم و تربیت خلق یادگیری است.

 

وزیر آموزش و پرورش افزود: آینده جامعه در گرو کیفیت یادگیری است و  و هر چه این یادگیری عمیقتر باشد آینده بهتری خواهیم داشت. در زمان تولد چیزی نمی دانیم از ابزارهایی مثل گوش، چشم و قلب برای یادگیری که در اختیار ما قرار گرفته است استفاده می  کنیم، از همین رو تمدن محصول دیدن، شنیدن و ادراک است. آنچه انسان را به کمال  یا تنزل می رساند، کیفیت استفاده از این ابزارهاست.

 

وی ادامه داد: 75 درصد آموزش از مسیر دیدن، 13 درصد  از طریق شنیدن و 88 درصد از تلفیق این دو حاصل می‌شود، تنها 12 درصد محصول حواس دیگر ما است. فیلم‌های آموزشی به جهت به کار گیری این ابزارها یادگیری جذاب‌تر و عمیق‌تری را در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد و ظرفیت یادگیری را ارتقا می دهد.

 

حاجی میرزایی فیلم‌آموزشی را بخش مهمی از فرایند تعلیم و تربیت دانست و گفت: اگر در گذشته وسیله‌ای برای کمک به آموزش بود، امروز تمام آموزش از طریق این عرصه صورت می گیرد.

 


وی با بیان اینکه باید به دنیال روش های آموزشی با  عمق یادگیری بالا باشیم  تا آینده بهتری رقم بخورد گفت:آنچه  جامعه چه چیزی را یاد می‌گیرد نشان دهنده آینده آن جامعه است.

 

 

پایان پیام/260

ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|