به گزارش ایرنا، جو بایدن عصر سه‌شنبه در نشست خبری با حضور جاستین ترودو نخست وزیر کانادا که به صورت مجازی برگزار شد، نخستین دیدار دوجانبه را مثبت و پربار دانست و افزود: در این نشست درباره موضو...

به گزارش ایرنا، جو بایدن عصر سه‌شنبه در نشست خبری با حضور جاستین ترودو نخست وزیر کانادا که به صورت مجازی برگزار شد، نخستین دیدار دوجانبه را مثبت و پربار دانست و افزود: در این نشست درباره موضوعات مهم برای هر دو کشور بحث شد.

وی ادامه داد: هر دو کشور، کنترل کووید-۱۹ را در داخل و در سراسر جهان از اولویت اصلی خود می‌دانند و متعهد می‌شویم که برای جلوگیری از تهدیدهای بیولوژیکی در آینده با تقویت سازمان جهانی بهداشت همکاری کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین از همکاری برای امنیت جهانی هم سخن گفت و اضافه کرد: ما متعهد شدیم در یک مشارکت جهانی در برابر گسترش سلاح‌های کشتار جمعی و همچنین سایر موسسات چندجانبه برای شفافیت و تقویت هنجارهای جهانی همکاری داشته باشیم.

بایدن اظهار کرد: همچنین توافق کردیم در همکاری نزدیک برای تقویت امنیت و انعطاف پذیری زنجیره تامین باشیم و اطمینان یابیم که کانادا و ایالات متحده در حال بهبود اقتصادی قوی هستند که به نفع همه افراد و نه فقط بالادستی‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: می‌دانیم که این همه‌گیری به طور مشابه بر همه افراد تأثیر نمی‌گذارد. همانطور که زنان با سرعت نگران کننده کار خود را در کار از دست می‌دهند، لاتین‌تبارها، سیاهان و بومیان و سایر اقلیت‌ها نیز آسیب دیده‌اند.

رئیس جمهوری آمریکا اظهار کرد: ما همچنین توافق کردیم که با استفاده از ابزارهای موجود، برای بهبود فراگیر شرکت‌های کوچک و متوسط با توجه به ​​توافقنامه تجاری خود، کار کنیم.