اکبر بهنامجو روز شنبه در حاشیه بازدید از  مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اردبیل افزود: پیرو هماهنگی انجام گر...

 اکبر بهنامجو روز شنبه در حاشیه بازدید از  مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اردبیل افزود: پیرو هماهنگی انجام گرفته،  در این مدت بانک‌ها خدمات حضوری  نداشته ولی دستگاه‌های خودپرداز همواره شاژ بوده و به مردم خدمات ضروری را ارائه می‌کنند.

استاندار اردبیل ضمن تقدیر از اهالی استان به خاطر ماندن در خانه و تعطیلی مراکز پرتجمع تجاری و صنفی تاکید کرد: ماندن در خانه و رعایت نکات پیشگیری گامی برای سلامت کودکان، سالمندان و خانواده بوده و در صورت تداوم این روند سیر ابتلا به کرونا نزولی می‌شود.

به گفته بهنامجو،  بیشتر مردم استان نکات ایمنی و پیشگیری را رعایت می‌کنند و در صورت مشارکت  بقیه افراد جامعه  از ۱۵ فروردین شاهد روند نزولی بیماری کرونا خواهیم بود.

وی اظهار کرد: در ۲ روز گذشته با توجه به افزایش آگاهی و مشارکت مردم در راستای رعایت نکات پیشگیرانه تماس با اورژانس نیز کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا، استاندار اردبیل در جریان بازدید از اورژانس اردبیل همچنین از فعالیت مستمر کادر این مرکز قدردانی کرد و افزود:  فعالان اورژانس ماموریت دارند افرادی که با ۱۱۵ تماس گرفته و دارای علائم کرونا هستند را به مراکز درمانی و بیمارستان ها منتقل کنند.

بهنامجو بیان کرد: ۲۰ دستگاه آمبولانس به امکانات کامل و ایزوله تجهیز شده و برای این امر اختصاص یافته است.

وی  با اشاره به تلاش‌های ایثارگرانه نیروهای درمانی ، پزشکان و پرستاران از اقدامات آنان در راستای درمان بیماران کرونایی تقدیر کرد.