شرکت رمدی (Remedy) در آخرین گزارش خود اعلام کرد که هنوز حق امتیاز Alan Wake Remastered را از اپیک گیمز (Epic Games) به دلیل سوددهی پایی...

شرکت رمدی (Remedy) در آخرین گزارش خود اعلام کرد که هنوز حق امتیاز Alan Wake Remastered را از اپیک گیمز (Epic Games) به دلیل سوددهی پایین دریافت نکرده است.

اپیک گیمز قبل از اینکه بتواند حق امتیاز بازی را بفروشد، باید هزینه‌های توسعه و بازاریابی خود را برای بازی جبران کند که وابسته به توافقنامه‌های انتشار است. نوامبر گذشته، رمدی گفت که فروش Alan Wake Remastered به خوبی شروع شد. شرکت توسعه‌دهنده به طور قابل توجهی تنها به فروش بازی نگاه می‌کرد. ناشران معمولا اعلام نمی‌کنند که یک بازی خاص چند نسخه باید بفروشد تا سودآور شود و هیچ صحبتی در مورد تعداد نسخه‌های به فروش رفته Alan Wake Remastered وجود ندارد. با این وجود، مطمئنا این بازی علاقه زیادی برای Alan Wake 2 به وجود آورد.

نسخه دوم Alan Wake هم دوباره توسط اپیک گیمز منتشر خواهد شد، بنابراین بعید است که رمدی پس از عرضه بازی، شاهد افزایش ناگهانی فروش باشد. رمدی نوشت:

حق امتیاز بازی بیشتر شامل فروش Control بود که مطابق با انتظارات ما سال به سال کاهش یافت. ما هیچ درآمدی از Alan Wake Remastered در سه ماهه اول نداشتیم زیرا بخش نشر اپیک گیمز هنوز نتوانسته هزینه‌های توسعه و بازاریابی خود را برای بازی جبران کند.

تا آنجا که به دنباله‌ی بازی مربوط می‌شود، رمدی برنامه‌های خود را برای نمایش بازی به تعویق انداخته است، اما به سرمایه‌گذاران اطمینان داده است که تولید در حال انجام است. در این گزارش آمده است:

کارهای زیادی باقی مانده است، اما بازی در بسیاری از زمینه‌ها شروع به شکل‌گیری کامل‌تری می‌کند. همانطور که قبلا گفته شد، Alan Wake 2 در سال 2023 منتشر خواهد شد.

رمدی با انتشار بازی Alan Wake Remastered، این ماجراجویی‌ ترسناک را برای اولین بار در دسترس مخاطبین پلی استیشن قرار داد. همانطور که احتمالا می‌دانید، نسخه اول Alan Wake چندین سال در انحصار کنسول‌ ایکس باکس قرار داشت. حالا نسخه دوم Alan Wake به صورت مولتی‌پلتفرم در دسترس گیمرها قرار خواهد گرفت.