به گزارش خبرگزاری مهر، حسین قریبی سفیر ایران در برازیلیا با ژنرال «هامیلتون موران» معاون اول رئیس جمهور برزیل دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار، سفیر کشورمان ضمن تاک...

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین قریبی سفیر ایران در برازیلیا با ژنرال «هامیلتون موران» معاون اول رئیس جمهور برزیل دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، سفیر کشورمان ضمن تاکید بر جایگاه بالای برزیل برای ایران به عنوان یک قدرت نوظهور اقتصادی و عضو مهم گروه بریکس، بر لزوم حفظ و ارتقای روابط اقتصادی و سیاسی میان دو کشور تاکید کرد.

قریبی با اشاره به مکمل بودن اقتصادهای ایران و برزیل و لزوم استفاده از این امتیاز برای بازسازی اقتصادی دو کشور بعد از گذر از بحران کرونا، خواستار تدوین چارچوبی بلند مدت برای روابط اقتصادی بر پایه نهادینه ساختن، متنوع سازی و متوازن سازی مراودات تجاری دوجانبه شد.

«هامیلتون موران» معاون اول رئیس جمهور برزیل نیز در این دیدار ضمن تأیید نگاه عملگرایانه و بلند مدت طرف ایرانی به روابط اقتصادی دو کشور، با اشاره به اینکه از نظر وی، در جهان پساکرونا، تغییرات ژئوپولیتیکی قابل توجهی در عرصه بین المللی رخ خواهد داد، از لزوم آماده شدن کشورها برای مواجهه با این تغییرات سخن گفت.

وی همچنین، ضمن تاکید بر جایگاه مهم ایران در جهان امروز ایران را به عنوان کشوری دارای یکی از غنی‌ترین فرهنگ‌های باستانی جهان توصیف کرد.