به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی عصر امروز(چهارشنبه) نشست فوق العاده مجازی روسای جمهور کشورهای ضامن صلح آستانه اظهار کرد: امروز در حالی این اجلاس را برگزار می‌کن...

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی عصر امروز(چهارشنبه) نشست فوق العاده مجازی روسای جمهور کشورهای ضامن صلح آستانه اظهار کرد: امروز در حالی این اجلاس را برگزار می‌کنیم که جهان با معضلی به نام کرونا مواجه است و مردم سوریه از این نیز مستثنی نیستند.

روحانی افزود: در شرایط شیوع این ویروس که مشکلات اقتصادی و بهداشتی گسترده‌ای را در این کشور ایجاد کرده است و این کشور به امکانات پزشکی نیاز دارد، آمریکا در ادامه تحریم‌های گذشته و تلاش‌های مذبوحانه خود برای فشار بر مردم سوریه تحریم های یکجانبه و تازه ای موسوم به سزار را تحمیل کرده است.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: این اقدام آمریکا نوعی تروریسم اقتصادی و ناقض حقوق بشر دوستانه و حاکمیت ملت هاست. ایران ضمن محکوم نمودن هرگونه تحریم علیه ملت ها در جهان خصوصا سوریه تاکید می‌کند که به حمایت‌ها از دولت و ملت سوریه با قدرت بیشتری ادامه خواهد داد.

وی تصریح کرد: این اقدامات نامشروع آمریکا هیچگونه خللی در اراده کشورهای دوست و متحد سوریه ایجاد نخواهد کرد و آمریکا مطمئن باشند از طریق فشارهای نظامی در کمک به گروههای ترویستیف چیزی بدست نخواهد آورد.

ادامه دارد ...