مدیر ارشد عملیاتی اکتیویژن (Activision) در اظهارات جدید خود می‌گوید این شرکت آماده است تا برای تایید معامله‌ی مایکروسافت-اکتیویژن بلیزارد نهایت تلاش خود را انجام دهد. روز گذشته گزارشی از سایت Politico منتشر و در آن اشاره شده بود که کمیسیون تجارت فدرال آمریکا...

مدیر ارشد عملیاتی اکتیویژن (Activision) در اظهارات جدید خود می‌گوید این شرکت آماده است تا برای تایید معامله‌ی مایکروسافت-اکتیویژن بلیزارد نهایت تلاش خود را انجام دهد.

روز گذشته گزارشی از سایت Politico منتشر و در آن اشاره شده بود که کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) قادر است با طرح یک دعوی قضایی مانع از تایید شدن خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت شود. این که FTC تصمیم به لغو معامله‌ی مذکور بگیرد، هنوز مشخص نیست، اما طبق گفته برخی از منابع ناشناس، هیئت نظارتی حداقل آن را در نظر گرفته است.

با این حال، Lulu Chen Meservey، مدیر ارشد عملیاتی اکتیویژن، تحت تاثیر اخبار و گزارش‌های اخیر قرار نگرفته است. این مدیر می‌گوید اکتیویژن برای تایید نهایی معامله با مایکروسافت نهایت تلاش خود را انجام می‌دهد.

تبلیغات

هر گونه نظریه مبنی بر اینکه این معامله می تواند اثرات ضدرقابتی داشته باشد، پوچ است. این ادغام به نفع گیمرها و صنعت بازی در آمریکا خواهد بود؛ به خصوص که ما با رقابت شدیدتری از خارج روبه‌رو هستیم.

ما متعهد هستیم که به همکاری با تنظیم‌کننده‌ها در سراسر جهان ادامه دهیم تا بتوانیم معامله را نهایی کنیم، اما در صورت نیاز برای دفاع از این معامله از هیچ‌گونه تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

صحبت‌های مدیر ارشد عملیاتی اکتیویژن نشان می‌دهد که این شرکت برای تایید نهایی معامله‌ی خود با مایکروسافت مصمم است. در همین راستا، سونی اعتقاد دارد که مایکروسافت با خرید اکتیویژن بلیزارد قصد دارد ایکس باکس را به خانه عناوین مطرح شوتر تبدیل نماید و پلی استیشن را از این رقابت حذف کند.