به گزارش ایرنا، نوید دانایی روز شنبه در نشست خبری و آیین تجلیل از فعالان رسانه ای سمنان در سالن امام رضا(ع) ستاد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان افزود: این مجموعه در کنا...

به گزارش ایرنا، نوید دانایی روز شنبه در نشست خبری و آیین تجلیل از فعالان رسانه ای سمنان در سالن امام رضا(ع) ستاد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان افزود: این مجموعه در کنار بیمارستان کوثر سمنان،پیش از این به عنوان مرکز سوانح و سوختگی در دست ساخت بود که اکنون با تغییرات و بهبود طراحی، به اولین و بزرگترین اورژانس حوادث کشور تبدیل شده است.

وی با اشاره به تمهید جدید در این طرح و اضافه شدن بخش ایزوله تنفسی به بخش سوختگی، ادامه داد : ۴۴ تخت ویژه برای بخش‌های تنفسی، حوادث و سوختگی فعال می‌شود و چهار تخت نیز در بخش اورژانس پیش‌بینی شده است.

وی بیان کرد: این طرح آمادگی خواهد داشت در هر نوع حادثه مانند سیل، زلزله، سوختگی یا کرونا خدمت ارایه کند. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به تلاش برای افتتاح این طرح در مهرماه ٩٩ تاکید کرد : این مجموعه در واقع یک اورژانس پدافندی است که علاوه بر سمنان، در صورت نیاز و با توجه به وجود سامانه بالگرد اورژانس در کنار آن، می‌تواند به استان‌های همجوار در شرایط اضطراری ارایه خدمت کند. 

وی با اشاره به آغاز به ساخت این مجموعه به عنوان مجموعه سوانح و سوختگی، یادآور شد: شیوع کرونا باعث پیش‌بینی برای ایجاد تغییر در این مجموعه شد که مورد تایید وزارت بهداشت و درمان نیز قرارگرفت. 

دانایی به ساخت مرکز سرطان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در کنار مجموعه بیمارستان کوثر و اورژانس حوادث سمنان اشاره و اضافه کرد : این طرح نیز با تخصیص اعتبار مناسب، تا پایان امسال قابل بهره‌برداری است و هر دو طرح از طرح‌های ملی است.

افزایش ٣٠ درصدی تخت‌های ویژه بیمارستانی با شیوع کرونا

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به اینکه تمهیدات دوران کرونا تخت‌های ویژه بیمارستان‌های زیرمجموعه این دانشگاه را ٣٠ درصد افزایش داد گفت: ٢٠ تخت ویژه در بیمارستان کوثر سمنان، ١٧ تخت ویژه در بیمارستان ولایت دامغان و ١٢ تخت ویژه در بیمارستان معتمدی گرمسار به زیرساخت‌های بهداشت و درمان استان اضافه شد.

وی به شهروندانی که مبتلا یا مشکوک به کرونا هستند توصیه کرد با دریافت توصیه‌های بهداشتی و درمانی در خانه قرنطینه بمانند مگر آنکه علامت جدی در آنها بروز کند ادامه داد: در صورت نیاز این افراد می توانند به ٩ مرکز منتخب سلامت برای دریافت خدمات مراجعه کنند و یا از طریق سامانه تلفنی ۴٠٣٠ راهنمایی دریافت کنند.

٢٠ طرح دانشگاه علوم پزشکی سمنان در هفته دولت آماده افتتاح است 

دانایی گفت: ٢٠ طرح مختلف دانشگاه علوم پزشکی در نقاط مختلف استان سمنان در هفته دولت آماده به بهره‌برداری است که بخش روانی بیمارستان کوثر، آخرین بخش دانشکده دندانپزشکی، تعدادی پایگاه و مرکز سلامت در شهرستانهای سمنان، گرمسار، دامغان و ٢ طرح مرکز محقق و تدین سمنان از جمله این طرح ها است.

وی تاکید کرد : به این ترتیب از ٧٢ طرح در دست ساخت دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان عمده طرحها به اتمام رسید و فقط ١٠ طرح باقی مانده که تا دهه فجر امسال تکمیل می‌شود.

دانایی درباره بیمارستان مهدیشهر از خواسته های جدی مردم این شهرستان و از طرحهای اولویت‌دار معرفی شده به وزارت بهداشت گفت: این طرح ٩٠ درصد پیشرفت دارد و بخش اول از دو مرحله تجهیز آن نیز از سال گذشته آغاز شد که برای اتمام به تکمیل فضاهای مورد نیاز دارد. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به تکمیل بخش اورژانس بیمارستان امیرالمؤمنین سمنان، از بهره‌برداری از این بخش در مهرماه امسال خبر داد و گفت: اورژانس بیمارستان کوثر سمنان نیز تا پایان امسال تکمیل می‌شود.

رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در سمنان بیش از ٩٠ درصد است

دانایی با اشاره به فرهنگ خوب مردم استان سمنان در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مقابله با کرونا گفت: میانگین رعایت این شیوه‌نامه‌ها در کشور ٨٠ درصد و در استان سمنان بالای ٩٠ درصد است.

وی با تاکید بر لزوم رعایت توصیه‌های بهداشتی ویژه ماه محرم امسال بیان کرد: رسانه ها با توجیه افکار عمومی، در این زمینه به سلامت جامعه کمک کنند.

وی به پویش اجتماعی «هرخانه یک حسینیه» اشاره و اضافه کرد : این پویش به این معناست که هر خانه می تواند برای اعضای همان خانه به حسینیه و محل عزاداری حسینی تبدیل شود و باید از تجمع در درون خانه ها نیز پرهیز شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان افزود :امسال همه باید نوع دیگری از عزاداری در ماه محرم را مدنظر داشته باشند و در این زمینه نیازمند فرهنگسازی هستیم.