پلتفرم استریم بازی انویدیا (Nvidia) که GeForce Now نام دارد، توانست شروع بسیار قدرتمندی با بتای عمومی خود داشته باشد. با این حال، این پلتفرم پس از گذشت چند روز به مشکل برخورد کرد...

پلتفرم استریم بازی انویدیا (Nvidia) که GeForce Now نام دارد، توانست شروع بسیار قدرتمندی با بتای عمومی خود داشته باشد. با این حال، این پلتفرم پس از گذشت چند روز به مشکل برخورد کرد.

قضیه از این قرار بود که تمام بازی‌های اکتیویژن (Activsion) اعم از Call of Duty: Modern Warfare، Diablo 3 و Overwatch، به ناگاه از این پلتفرم حذف شدند. این طور که به نظر می‌رسید، این حذف به درخواست اکتیویژن صورت گرفته است. اطلاعات بیشتری در آن زمان از این رویداد منتشر نشد، اما سخن‌گوی انویدیا گفت که انویدیا در آینده تلاش خواهد کرد تا با اکتیویژن به توافق برسد. حال طبق اخبار جدیدی که منتشر شده است، ظاهرا تمامی آن اتفاقات یک سو تفاهم بوده است. در واقع به نظر می‌رسد اکتیویژن خواستار یک قرارداد تبلیغاتی برای حضور در پلتفرم GeForce Now بوده است، اما انویدیا به اشتباه فکر کرده که این قرارداد شامل مدت ۹۰ روزه‌ی اشتراک رایگان پلتفرم هم می‌شده است. از قرار معلوم این طور نیست و بازی‌های اکتیویژن در بتای GeForce Now حضور نخواهند داشت. یکی از اعضای انویدیا در مصاحبه‌ای در این باره گفته است:

اکتیویژن همکار فوق‌العاده‌ی برای انویدیا و GeForce Now بوده است. ما فکر کردیم که قرارداد ما با آن‌ها، شامل دوره‌ی آزمایشی و ۹۰ روزه‌ی رایگان بتا هم می‌شود. وقتی متوجه این سو تفاهم شدیم، تمام بازی‌های آن‌ها را از روی پلتفرم حذف کردیم. امیدواریم که در آینده بتوانیم بازی‌های اکتیویژن و موارد بیشتری را به سرویس خود اضافه کنیم.

شاید مسئله‌ای که باعث عدم توافق اکتیویژن و بلیزارد شده است، این ویژگی GeForce Now است که در صورتی که یک بازی را برروی فروشگاه دیگری خریده باشید، نیازی به خرید دوباره‌ی آن برروی GeForce Now ندارید و می‌توانید بدون دردسر آن را استریم کنید. احتمالا اکتیویژن دوست ندارد تا کنترل بازی‌های خود را این گونه به دست پلتفرم انویدیا بسپارد. در حال حاضر خبری از یک توافق بین این دو شرکت نیست و باید برای بازگشت بازی‌های اکتیویژن و بلیزارد (Blizzard) به پلتفرم GeForce Now صبر کرد.